Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Budynek Wydziału Inżynierii Lądowej

Studenci WIL tworzą cyfrowego bliźniaka

Członkowie Koła Naukowego Żelbetnik pracują nad stworzeniem cyfrowego „bliźniaka” budynku, w którym mieści się Wydział Inżynierii Lądowej PW. Celem pozyskanego grantu jest nauka, a później praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy z technologii BIM przy ocenie stanu technicznego istniejącego budynku. Opiekunami KN Żelbetnik są dr inż. Maria Włodarczyk i mgr inż. Paweł Chudzik.
Obraz
Na zdjęciu mikroplastik obecny w herbacie

Studenci PW szukają mikroplastiku w produktach spożywczych

Młodzi naukowcy wzięli na tapet żywność przygotowywaną w torebkach wykonanych z tworzyw sztucznych. Skupili się na ryżu, kaszy i herbacie. Ich badania są realizowane w ramach grantu rektorskiego dla kół naukowych, który finansowany jest z projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB) na Politechnice Warszawskiej.
Obraz
Na zdjęciu dziesięcioro finalistów konkursu 3MT na Politechnice Warszawskiej, jurorzy oraz prowadzący. Wszyscy stoją na scenie

Trzy minuty o nauce. Za nami finał konkursu Three Minute Thesis® na Politechnice Warszawskiej

O nauce można opowiadać ciekawie, zrozumiale i inspirująco. Udowodnili to nasi doktoranci – finaliści politechnicznej edycji konkursu 3MT®. Pokazali, że w kilka minut można z powodzeniem zaprezentować swoje badania. Najlepiej zrobiła to Natalia Izdebska z Wydziału Chemicznego.
Obraz
Na zdjęciu grupa ludzi zwiedzająca Laboratorium Instalacji Sanitarnych na Politechnice Warszawskiej

Nowoczesne Laboratorium Instalacji Sanitarnych na Politechnice Warszawskiej

Od 2023 roku na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej działa nowoczesne Laboratorium Instalacji Sanitarnych. Jego powstanie zostało sfinansowane dzięki dotacji z projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB), realizowanego przez Politechnikę Warszawską.

Trzy badaczki z PW tworzą narzędzie CellSphereMultiFlow

W ramach grantu na prototyp naukowczynie z Politechniki Warszawskiej chcą wytworzyć narzędzie CellSphereMultiFlow, dzięki któremu możliwe będzie odwzorowanie kluczowych cech organów ludzkich w warunkach laboratoryjnych, wraz opisem metodyki jego użytkowania. Proponowane narzędzie pozwoli uzyskać niemożliwy do osiągnięcia, przy stosowaniu obecnie znanych metod hodowli komórkowych, stopień zaawansowania badań in vitro.