Przejdź do treści

„Żerań przyszłości” wg projektu studentów PW

Nowoczesny park technologiczny z innowacyjną architekturą wykorzystującą prefabrykację betonową – tak studenci Wydziału Architektury i Wydziału Inżynierii Lądowej wyobrażają sobie nową odsłonę terenów poprzemysłowych przy porcie na warszawskim Żeraniu. Projekt „Serce Żerania” łączący nowoczesne technologie, zrównoważony rozwój i dbałość o estetykę przygotowali: Michał Sierżęga, Jakub Kaczmarczyk, Mariusz Majchrzak i Marek Koryciński.

Naukowiec z PW w zespole tworzącym bioniczną protezę ręki

Dr inż. Krzysztof Mianowski wziął udział w projekcie zespołu naukowców z Politechniki Wrocławskiej, który tworzy bioniczną protezę ręki. Ma ona wspierać osoby po amputacjach przedramienia. Urządzenie jest już prawie gotowe - testy z udziałem pacjentów mają ruszyć pod koniec tego roku. Pracami naukowców z Wrocławia kieruje dr inż. Andrzej Wołczowski.

Nie wiesz, jak wyjść z metra? Aplikacja zespołu z PW już dostępna

W trzy lata można skończyć studia, nauczyć się nowego języka, zwiedzić świat. Można też stworzyć aplikację, która pomoże warszawiakom i osobom nieznającym miasta lub mającym problemy z poruszaniem się, znalezienie optymalnej trasy w metrze. Taki plan został właśnie zrealizowany w Międzywydziałowym Kole Naukowym „Smart City”. 

PW MakerSpace – miejsce, w którym politechniczne pomysły zamieniają się na prototypy

Warsztat, majsterkownia, garaż – studenci uczelni technicznych na całym świecie nie wyobrażają sobie życia bez miejsc, w których spędzają długie godziny, tworząc różnego rodzaju prototypy. W Polsce nadal nie są one standardem. Poznajcie PW MakerSpace – miejsce na politechnicznej mapie, gdzie pomysły zamieniają się w demonstratory.