Przejdź do treści

Nagroda w konkursie Affordable Housing Challenge – Los Angeles

Studentki Wydziału Architektury zdobyły trzecią nagrodę w konkursie Affordable Housing Challenge. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie przystępnych cenowo obiektów mieszkalnych w Los Angeles. 

W koncepcji T.R.U. (Thrive Revive Unite) Zuzanna Bućko i Alona Usychenko skupiły się na niewykorzystanych przestrzeniach wzdłuż rzeki w „mieście aniołów”. 

Affordable Housing Challenge to międzynarodowy konkurs organizowany przez platformę Buildner we współpracy z Archive Books. Wyzwanie polega na opracowaniu projektów tanich rozwiązań mieszkaniowych w konkretnej lokalizacji.

Lista 24 na 2024 „Forbes Women”

Julia Wilk, studentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, została doceniona przez czasopismo „Forbes Women”. Znalazła się w zestawieniu 24 na 2024 – liście Polek, które szczególnie warto obserwować w tym roku. 

Od trzech lat w każdym lutowym wydaniu „Forbes Women” przedstawia grupę liderek, które warto poznać. Wyróżnione osoby łączy pasja i skuteczność działania. Jury zauważyło potencjał projektów, którymi zajmuje się nasza studentka, a także jej liczne sukcesy.

Misja CURiE

Zbadać wpływ światła UV na próbki kompozytów oraz oddziaływania promieniowania kosmicznego na panele słoneczne – to cele projektu CURiE. Eksperyment naszych studentów zakwalifikował się do międzynarodowego programu BEXUS.