Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu grupa osób - uczestników projektu SCENE-B

Jak wykorzystać potencjał betonu w mieszkalnictwie europejskim?

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej wraz partnerami z Norwegii i Finlandii opracowują technologię przyrostowego wytwarzania (AM) z betonu zbrojonego włóknami aluminiowymi. W ramach projektu SCENE-B zaplanowano m.in. opracowanie zrównoważonego środowiskowo materiału, adekwatnych technologii wytwarzania przyrostowego oraz zautomatyzowanych metodyk projektowych.
Obraz
Na zdjęciu grupa naukowców tworząca "Science Leaders Board"

Prof. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz uczestniczką „Science Leaders Board”

Prof. Ewa Niewiadomska-Szynkiewicz, Prodziekan ds. Nauki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, uczestniczy w programie „Science Leaders Board”, którego celem jest wzmocnienie widoczności Polski na świecie jako źródła globalnych innowacji. W pierwszej, pilotażowej edycji programu uczestniczy 10 wybitnych naukowczyń i naukowców z Polski.
Obraz
Na zdjęciu Filip Budny

Filip Budny laureatem konkursu Młody Wynalazca

Doktorant Politechniki Warszawskiej, Filip Budny, zdobył tytuł laureata w konkursie "Młody Wynalazca. W poszukiwaniu Sama Altmana” organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz Urząd Patentowy RP. Nasz reprezentant otrzymał nagrodę indywidualną w kategorii Zielona transformacja za projekt WaterSense, dotyczący nowej technologii monitorowania jakości wody w rzekach.
Obraz
Na zdjęciu Paweł Czernic podczas prac badawczych w Kuwejcie

Paweł Czernic z PW z wyjątkową misją w Kuwejcie

Kuwejcko-polska misja archeologiczna podczas prac na pustyni Subija w północnym Kuwejcie odkryła miejsce, które najprawdopodobniej było dziedzińcem lub warsztatem do produkcji biżuterii i ozdób z muszli. Odkrycie to datowane jest na okres Ubajd w Mezopotamii sprzed około 7700 lat. Członkiem tej fascynującej misji jest Paweł Czernic, doktorant Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej.
Obraz
Na zdjęciu rzeka i zielone tereny wokół

Jak poprawić jakość wód w Polsce?

We wrześniu rozpoczął się projekt WaterSense - ASIR, którego celem jest opracowanie i wprowadzenie na rynek innowacyjnego systemu monitorowania jakości wód w Polsce. Zaangażowani w niego są naukowcy z 3 jednostek PW: Wydziałów Mechaniczno-Technologicznego i Chemicznego oraz z CEZAMAT-u. Projekt potrwa do 2027 roku i może zrewolucjonizować monitoring jakości wód w Polsce i Europie.