Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: wystawa "Majątek Dylewo" na Wydziale Architektury PW, fot. Marek Patrzałek

Majątek Dylewo – wystawa prezentująca efekty badań studentów i pracowników PW 

Dzięki pracy naukowców i studentów Politechniki Warszawskiej udało się szczegółowo udokumentować jeden z najciekawszych zespołów dworsko-parkowych Warmii. Inwentaryzacja, analiza historyczna i nowoczesne technologie pozwoliły odkryć historię majątku w Dylewie na nowo. Efekty tych badań można było zobaczyć na wystawie prezentowanej na Wydziale Architektury PW.
Obraz
Wręczenie nagród w konkursie SIMP

Student Politechniki Warszawskiej z wyróżnieniem w konkursie SIMP

W lutym na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwa konkursy organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Podczas wydarzenia wręczono nagrody laureatom XXIV Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej za rok akademicki 2023/2024 oraz XVIII Konkursu dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe pn. Technik-Absolwent za rok szkolny 2023/2024.
Obraz
Na zdjęciu od lewej: dr hab. Kamila Sałasińska i prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska

Projekty z PW otrzymały finansowanie w programie M-ERA.NET

W połowie lutego ogłoszono listę rankingową zawierającą wyniki naboru do M-ERA.NET 3 Call 2024. Na liście znalazły się dwa projekty z PW, w których uczestniczą naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałowej: „BAS4WIND - Basalt Fiber Composites for Sustainable Wind Energy” i „BioCAN - Development of bio-based polymers with covalently adaptable networks for recyclable natural fibre reinforced composite production”. Oba projekty uzyskały finansowanie w ramach programu.
Obraz
Członkowie zespołu HEPASWITCH

HepaSwitch – młodzi naukowcy na tropie nowej terapii raka wątroby

Studenci czterech warszawskich uczelni – Politechniki Warszawskiej (lider konsorcjum), Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – pracują nad innowacyjną terapią celowaną dla pacjentów z rakiem wątroby. W ramach projektu HEPASWITCH_IGEM2025 chcą stworzyć przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować leczenie tej choroby. Inicjatywa jest wspierana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.