Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: podpisanie porozumienia o współpracy PW z Fundacją Stare Powązki

Technologia w służbie dziedzictwa – współpraca PW z Fundacją Stare Powązki

Fundacja Stare Powązki oraz Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Geodezji i Kartografii, podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest rozwijanie wspólnych działań w obszarach: naukowych, edukacyjnych i wdrożeniowych. PW zapewni Fundacji merytoryczne wsparcie w zakresie projektów badawczych i inżynierskich, szczególnie w zastosowaniu nowoczesnych technologii w ochronie i zarządzaniu zasobami dziedzictwa.
Obraz
Na zdjęciu dr inż. Marta Mazurkiewicz-Pawlicka

Nowe rozwiązania w oczyszczaniu wody i produkcji wodoru od naukowców z PW

Zespół pod kierownictwem dr inż. Marty Mazurkiewicz-Pawlickiej z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW będzie realizował projekt „Zaawansowane nanomateriały hybrydowe do efektywnego foto(elektro)katalitycznego oczyszczania wody oraz produkcji wodoru”. Finansowanie na ten cel zostało przyznano w ramach konkursu M-ERA.NET.
Obraz
Na zdjęciu drzewa

Naukowcy z PW zaangażowani w międzynarodowy projekt na rzecz zrównoważonego zarządzania drzewostanami miejskimi

Politechnika Warszawska dołącza do europejskiej sieci naukowców i ekspertów w ramach nowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską. Celem projektu European Network for the Integrative Approach of Urban Forestry (INTUF) jest opracowanie nowego, zintegrowanego podejścia do leśnictwa miejskiego jako odpowiedzi na wyzwania związane ze zmianami klimatu i rozwojem zrównoważonych miast.
Obraz
Na zdjęciu: wystawa "Majątek Dylewo" na Wydziale Architektury PW, fot. Marek Patrzałek

Majątek Dylewo – wystawa prezentująca efekty badań studentów i pracowników PW 

Dzięki pracy naukowców i studentów Politechniki Warszawskiej udało się szczegółowo udokumentować jeden z najciekawszych zespołów dworsko-parkowych Warmii. Inwentaryzacja, analiza historyczna i nowoczesne technologie pozwoliły odkryć historię majątku w Dylewie na nowo. Efekty tych badań można było zobaczyć na wystawie prezentowanej na Wydziale Architektury PW.