Przejdź do treści

Trzy badaczki z PW tworzą narzędzie CellSphereMultiFlow

W ramach grantu na prototyp naukowczynie z Politechniki Warszawskiej chcą wytworzyć narzędzie CellSphereMultiFlow, dzięki któremu możliwe będzie odwzorowanie kluczowych cech organów ludzkich w warunkach laboratoryjnych, wraz opisem metodyki jego użytkowania. Proponowane narzędzie pozwoli uzyskać niemożliwy do osiągnięcia, przy stosowaniu obecnie znanych metod hodowli komórkowych, stopień zaawansowania badań in vitro.

Architektura: nowe wizje Toru na Służewcu wg studentek PW

Studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: Zuzanna Bućko, Karolina Celińska i Alicja Sutkowska zaproponowały własne pomysły na zagospodarowanie Trybuny III na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Trybuna ta pierwotnie przeznaczona była na ok. 7 tys. widzów z najtańszymi wejściówkami. Nigdy jednak nie została ukończona i od wielu lat stoi nieużywana.

GIK PW sygnatariuszem Polskiego Partnerstwa dla Obserwacji Ziemi

Wydział Geodezji i Kartografii PW został sygnatariuszem Polskiego Partnerstwa dla Obserwacji Ziemi. Porozumienie podpisano 24 października 2024 roku w Warszawie. Jego celem jest bliska współpraca rodzimych firm oraz instytucji naukowych i edukacyjnych w zakresie kształtowania polskiej polityki kosmicznej i rozwoju nowych technologii obrazowania globu.

Kosmiczne lato dwójki studentów PW, czyli Mission Analog Colony 1

Yelyzaveta Leshchenko i Paweł Rukat – studenci Wydziału Mechatroniki PW - spędzili część lata w nietypowy sposób. Wzięli udział w największej międzynarodowej analogowej misji księżycowej – Mission Analog Colony 1, organizowanej przez Analog Astronaut Training Center (AATC). Uczestniczyło w niej 30 astronautów analogowych z 5 kontynentów.

Politechnika Warszawska w projekcie „Klub Cyfrowych Możliwości”

W poniedziałek, 14 października 2024 r., na Politechnice Warszawskiej odbyła się oficjalna inauguracja projektu „Klub Cyfrowych Możliwości”. Celem inicjatywy jest przełamywanie stereotypów dotyczących ról zawodowych w sektorze ICT oraz inspirowanie dziewcząt do wyboru ścieżek edukacyjnych związanych z technologią i branżą cyfrową.

Nowa wizja Mszczonowa – projekt miasta oczami studentów PW

Studenci III roku Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej we współpracy z władzami lokalnymi stworzyli koncepcje zagospodarowania wybranych obszarów Mszczonowa. Projekty powstały w ramach przedmiotu Projekt urbanistyczny, prowadzonego na kierunku Gospodarka przestrzenna. Koordynatorem prac była dr hab. inż. arch. Anna Majewska.