Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: studenci Wydziału Elektrycznego PW, którzy wywalczyli udział w finale IFEC 2025

IFEC 2025: studenci z PW w światowej czołówce

Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG, działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego PW, awansował do finału międzynarodowego konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025).

To pierwszy w historii udział reprezentacji z Polski w tym prestiżowym wydarzeniu, w którym rywalizują zespoły z najlepszych uczelni technicznych świata. Uczestnicy projektują przekształtnik prądu stałego o parametrach: moc 1,5 kW, napięcie wejściowe 400 V i programowalne napięcie wyjściowe 20–150 V przy minimalnych tętnieniach.

Obraz
Na zdjęciu: studenci Wydziału Elektrycznego PW, którzy wywalczyli udział w finale IFEC 2025

Finał IFEC 2025: dwa Koła Naukowe z Wydziału Elektrycznego w światowej czołówce

Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej wywalczył miejsce w finale konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025). Nasi studenci jako pierwsi w historii reprezentują Polskę w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych.
Obraz
Model HBIM „Koprówki” od strony północnej (po lewej) i od strony południowej (po prawej)

Eksperci z GIK PW chcą odbudować „Koprówkę”

W badaniach prowadzonych na Wydziale Geodezji i Kartografii podjęto próbę stworzenia kompleksowego modelu informacyjnego willi prof. Hilarego Koprowskiego – potocznie nazywanej „Koprówką”. Cyfrowa replika fizycznych elementów posiadłości została utworzona z myślą o potencjalnym wykorzystaniu jej w procesie odbudowy budynku w przyszłości. Autorami modelu są Wiktoria Winiarska i Andrzej Szymon Borkowski.
Obraz
Budynek Wydziału Inżynierii Lądowej

Studenci WIL tworzą cyfrowego bliźniaka

Członkowie Koła Naukowego Żelbetnik pracują nad stworzeniem cyfrowego „bliźniaka” budynku, w którym mieści się Wydział Inżynierii Lądowej PW. Celem pozyskanego grantu jest nauka, a później praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy z technologii BIM przy ocenie stanu technicznego istniejącego budynku. Opiekunami KN Żelbetnik są dr inż. Maria Włodarczyk i mgr inż. Paweł Chudzik.
Obraz
Jakub Jażdżyk, zwycięzca Brave Camp

Pierwsze miejsce w tegorocznym BraveCamp dla Jakuba Jażdżyka

Jakub Jażdżyk, student informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zwyciężył w XIII edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, zorganizowanej przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zwycięski projekt Zaklepuje.To jest systemem i aplikacją do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi. Nagrody wręczono 14 lutego podczas gali finałowej w Warszawie.
Obraz
Fragment pracy konkursowej Nicoletty Kołodziej, Katarzyny Suchan

Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan laureatkami konkursu ZAMIESZKANIE

Studentki Wydziału Architektury PW - Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan zwyciężyły w konkursie ZAMIESZKANIE organizowanym przez portal produktydladomu.pl i miesięcznik „Architektura&Biznes”.

Ich projekt „Zerocenowość” powstał pod kierunkiem dr. Jakuba Heciaka, dr. Pawła Grodzickiego, Łukasza Stępnika oraz Małgorzaty Janickiej-Nowak. 

Jury doceniło projekt naszych studentek m.in. za trafne rozpoznanie potrzeb studentów, właściwą diagnozę problemów i uniwersalne, elastyczne rozwiązanie dostosowane do zmiennych warunków i użytkowników.