Przejdź do treści

Cztery pierwsze miejsca w konkursie wyKOMBinuj mOst 2024

Zespoły z Koła Naukowego Mostowców całkowicie zdominowały rywalizację w ogólnopolskim konkursie wyKOMBinuj mOst 2024. 

Drużyny biorące udział w zawodach miały za zadanie skonstruować most z papieru, który będzie miał jak najwyższy stosunek nośności do masy. 

Pierwsze miejsce zajęła ekipa PWniaczki: Daniel Stefanowicz, Karol Fijałkowski i Łukasz Kruk. Dodatkowo była ona najlepsza w kategorii najdokładniejszego oszacowania nośności mostu.

Drugie miejsce w międzynarodowym konkursie DE&CO 2024

Zespół z Koła Naukowego Mostowców z powodzeniem wziął udział w międzynarodowym konkursie mostów stalowych Design and Construct Steel Bridge Competition (DE&CO) 2024, który odbył się w Turcji w dniach 6–10 maja. 

Studenci Politechniki Warszawskiej ze swoim mostem Kartal 1 zakończyli rywalizację na drugim miejscu. 

W ocenie brano pod uwagę: ugięcie mostu podczas obciążenia, czas składania, wagę mostu, jego wygląd oraz to, czy w drużynie są osoby ze studiów II stopnia. 

Nagroda za most z makaronu

Studentki z Koła Naukowego Mostowców Politechniki Warszawskiej otrzymały nagrodę za najpiękniejszy most z makaronu spaghetti. 

Z takim nietypowym materiałem konstrukcyjnym mierzyli się uczestnicy konkursu FoodBridge, który odbył się w ramach konferencji infraDAYS Expo & Multiconference (23–25 kwietnia 2024 roku, Kraków).

Most naszych studentek przypomina zachód słońca i/lub jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Gmachu Głównego PW – rozetę/świetlik.