Druga nagroda w międzynarodowym konkursie

Studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zajęli drugie miejsce w konkursie „Hospice – Home for the Terminally Ill” na opracowanie przestrzeni dla osób zmagających się z nieuleczalnymi chorobami.

Nasi studenci zaproponowali kompleks budynków w Konstancinie-Jeziornie (ok. 20 kilometrów od Warszawy) pod nazwą „Dar Czasu – Miejsce Pokoju i Godności”.

Jury doceniło projektu zespołu z PW za rozwiązania pozbawione barier, zrównoważone podejście do projektowania i budowy, dobre planowanie, zintegrowanie z otoczeniem i dobór materiałów. W opiniach skomplementowano także empatyczną narrację.

Fragment nagrodzonego projektu „Dar Czasu – Miejsce Pokoju i Godności”, przedstawiający ogród

Kto

Julia Pytko, Maciej Paweł Oberzig i Daniel Piotr Chiłła z Wydziału Architektury PW