Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: studenci Wydziału Elektrycznego PW, którzy wywalczyli udział w finale IFEC 2025

Finał IFEC 2025: dwa Koła Naukowe z Wydziału Elektrycznego w światowej czołówce

Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej wywalczył miejsce w finale konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025). Nasi studenci jako pierwsi w historii reprezentują Polskę w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie z zakresu projektowania urządzeń energoelektronicznych.
Obraz
Na zdjęciu zespoły z Politechniki Warszawskiej nagrodzone w konkursie MathWorks Minidrone Competition 2025

Nagrody w konkursie MathWorks Minidrone Competition 2025

Nasi studenci zdominowali krajowy finał konkursu MathWorks Minidrone Competition 2025, zajmując wszystkie miejsca na podium. 

Zadaniem uczestników było opracowanie algorytmu autonomicznej nawigacji dla drona Parrot Mambo, umożliwiającego jak najszybsze i jednocześnie precyzyjne pokonanie wyznaczonej trasy oraz lądowanie w określonym miejscu. Ponieważ każdy zespół korzystał z identycznej platformy sprzętowej, kluczowe znaczenie miały algorytmy przetwarzania obrazu i planowania trajektorii.

Obraz
Laureaci konkursu MEWy 2025

Nagroda w konkursie MEWy 2025 dla naszych studentów

Studenci z Koła Naukowego Energetyków Politechniki Warszawskiej otrzymali wsparcie na rozwój projektu Dual Power from the Sea: Integrating Wind and Wave Energy.

Projekt opiera się na implementacji konwerterów falowych, które przekształcają energię kinetyczną fal morskich w energię elektryczną. Kluczowym aspektem rozwiązania jest wykorzystanie istniejących fundamentów i infrastruktury przesyłowej turbin wiatrowych, co pozwala na optymalizację kosztów inwestycyjnych i operacyjnych w porównaniu do autonomicznych instalacji.

Obraz
Laureaci konkursu MEWy 2025

Koło Naukowe Energetyków z nagrodą w konkursie MEWy 2025

Studenci zrzeszeni w Kole Naukowym Energetyków Politechniki Warszawskiej odnieśli sukces w konkursie MEWy 2025, uzyskując wsparcie na rozwój projektu Dual Power from the Sea: Integrating Wind and Wave Energy. Ich koncepcja zakłada wykorzystanie energii fal morskich poprzez integrację systemu konwerterów falowych z infrastrukturą morskich farm wiatrowych.
Obraz
Wręczenie nagród w konkursie SIMP

Student Politechniki Warszawskiej z wyróżnieniem w konkursie SIMP

W lutym na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwa konkursy organizowane przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP). Podczas wydarzenia wręczono nagrody laureatom XXIV Konkursu na najlepszą pracę dyplomową o profilu mechanicznym wykonaną i obronioną w krajowej wyższej szkole technicznej za rok akademicki 2023/2024 oraz XVIII Konkursu dla absolwentów szkół prowadzących kształcenie zawodowe pn. Technik-Absolwent za rok szkolny 2023/2024.
Obraz
Członkowie zespołu HEPASWITCH

HepaSwitch – młodzi naukowcy na tropie nowej terapii raka wątroby

Studenci czterech warszawskich uczelni – Politechniki Warszawskiej (lider konsorcjum), Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – pracują nad innowacyjną terapią celowaną dla pacjentów z rakiem wątroby. W ramach projektu HEPASWITCH_IGEM2025 chcą stworzyć przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować leczenie tej choroby. Inicjatywa jest wspierana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.