Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: fragment prcy konkursowej Tomasza Szejnacha

Wyróżnienia dla czworga młodych architektów z PW

W tegorocznej edycji "Design Educates Awards", prestiżowego międzynarodowego konkursu, zostały wyróżnione 4 prace naszych studentek i studentów. Celem konkursu jest m.in. promowanie architektury kreującej wartości.

Wyróżnienia "Special Recognition in architectural design" otrzymali:

  • Tomasz Szenajch za pracę "Kurpie House: Evolving Vernacular Form Through Contemporary Design", 
  • Aleksandra Snopkowska za pracę "New Generation School in Praga, Warsaw".

Wyróżnienia "Honorable mention in architectural design" trafiły do:

Obraz
Na zdjęciu: fragment prcy konkursowej Tomasza Szejnacha

Design Educates Awards: 4 wyróżnienia dla naszych studentów

Prace czworga naszych studentek i studentów zostały wyróżnione w tegorocznej edycji konkursu "Design Educates Awards". To prestiżowy międzynarodowy konkurs, którego celem jest m.in. promowanie architektury kreującej wartości. Wyróżnienie otrzymały prace: Tomasza Szenajcha, Aleksandry Snopkowskiej, Przemysława Sasina i Agnieszki Wardzińskiej.
Obraz
Na zdjęciu: zwycięski projekt szkoły wg projektu studentów WAPW

Szkoła odporna sejsmicznie – nasi studenci zwyciężyli w międzynarodowym konkursie

Nina Dobroczyńska, Emiliya Skipar oraz Julian Hendigery z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej stworzyli projekt wzorcowej szkoły, odpornej na wstrząsy sejsmiczne w wymagających warunkach himalajskich. Wymogiem konkursu Nepal School Project było również wykorzystanie naturalnych materiałów i zaprojektowanie obiektu w zgodzie ze środowiskiem. Nasi studenci zdobyli główną nagrodę w konkursie.
Obraz
Na zdjęciu uczestnicy gali konkursu "Lider Dostępności"

Nagroda Prezydenta RP "Lider Dostępności" dla Wydziału Architektury PW

Po raz dziesiąty Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nagrody w ramach Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności”. W tym roku do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 85 obiektów. Wydział Architektury nagrodzono w kategorii „Obiekt zabytkowy” za przebudowę budynku, w którym mieści się siedziba wydziału. Nagrodę główną w tej kategorii przyznano ex aequo Wydziałowi Architektury PW oraz Młynom Rothera w Bydgoszczy.
Obraz
Na zdjęciu: fragment pracy Wiktorii Legeżyńskiej

Chrzanów jako miasto-gąbka według projektu Wiktorii Legeżyńskiej

Wiktoria Legeżyńska z Wydziału Architektury PW zaproponowała nową wizję osiedla w Chrzanowie opartą na wzorze urbanistycznym miasta-gąbki. W ramach projektu zastosowała technologie umożliwiające miastom lepsze naśladowanie naturalnych ekosystemów pod kątem gromadzenia i zatrzymywania wody. Wielorodzinna zabudowa w projektowanej przestrzeni wtapia się w naturalne otoczenie, a projekty mieszkań spełniają różnorodne potrzeby jego mieszkańców.
Obraz
Na zdjęciu makieta projektu EKODEMIK

EKODEMIK – studencki głos w sprawie przyszłości akademików PW

Projekt EKODEMIK, stworzony przez studentów z Koła Naukowego Architektury Kryzysu Klimatycznego Wydziału Architektury PW (KNAKK), to kompleksowa koncepcja przekształcenia przestrzeni domów studenckich Politechniki Warszawskiej przy pl. Narutowicza. Pod koniec maja w DS „Akademik” odbyło się spotkanie, na którym autorzy projektu zaprezentowali go przedstawicielom administracji PW.