Przejdź do treści

Dwa zwycięstwa w mistrzostwach Polski w beatboxie

Świeżo upieczony absolwent studiów magisterskich na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (kierunek cyberbezpieczeństwo) Szymon „SzNaJdeR” Chmiel wygrał 20. edycję Polish Beatbox Battle 2024 w dwóch kategoriach: Solo (obronił tym samym tytuł sprzed roku i jest dopiero drugim zawodnikiem w historii, któremu udała się taka sztuka) oraz TagTeam, czyli duety (jako „Gin & Young” razem z Łukaszem „Jęzorem” Gabrysiem). 

Jubileuszowa edycja zawodów Polish Beatbox Battle 2024 odbyła się w dniach 4–7 lipca 2024 roku w Terminalu Kultury Gocław.

Dwie nagrody dla Rady Doktorantów PW

Rada Doktorantów Politechniki Warszawskiej zdobyła dwie statuetki w konkursie Inicjatywy Doktoranckie Uczelni Technicznych organizowanym przez Porozumienie Doktorantów Uczelni Technicznych. Nasi reprezentanci zdobyli główną nagrodę w kategorii Skuteczne negocjacje oraz drugą nagrodę za całokształt działalności na rzecz środowiska doktoranckiego. Uroczysta Gala odbyła się na Politechnice Wrocławskiej. 

Celem konkursu jest promowanie aktywności samorządów doktoranckich oraz docenianie osób, firm i instytucji wspierających rozwój Porozumienia i całej społeczności doktoranckiej.

Pawilon Wolności 2023 z międzynarodową nagrodą

Pawilon Wolności, który powstał w 2023 roku w ramach projektu Stawiamy_, zdobył międzynarodową nagrodę 2023 Faith & Form Religious Architecture & Art Award w kategorii: Sacred Landscape. 

Obiekt zaprojektowali i zbudowali studenci oraz wykładowcy Wydziału Architektury PW. Pawilon Wolności powstał w ramach ubiegłorocznych zajęć ze specjalności A3 - Architektura Technologii i Struktury, Kontekstu i Znaczenia prowadzonych na Wydziale Architektury pod kierunkiem dr hab. Anny Marii Wierzbickiej, prof. PW. 

Nagroda Naukowa Instytutu Łączności

Instytut Łączności – Państwowy Instytut Badawczy po raz pierwszy przyznał swoją Nagrodę Naukową, ustanowioną przez dyrektora Instytutu w marcu 2024 roku. Instytut zainaugurował w ten sposób praktykę honorowania wybitnych osiągnięć naukowych w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie naukowej informatyka techniczna i telekomunikacja. Kapituła nagrody na wniosek przewodniczącego Rady Naukowej IŁ – PIB uhonorowała prof. dr. hab. inż.