Przejdź do treści

Marek Rauchfleisz nagrodzony medalem i nagrodą specjalną Canadian Special Award of Excellence

Marek Rauchfleisz student II roku Informatyki i Systemów Informacyjnych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW triumfował podczas International Invention Innovation Competition iCAN 2024 w Toronto.

Nasz student wywalczył złoty medal i nagrodę specjalną (Canadian Special Award of Excellence). 

Marek Rauchfleisz z MiNI ze złotym medalem międzynarodowego konkursu

Student Marek Rauchfleisz otrzymał złoty medal i nagrodę specjalną (Canadian Special Award of Excellence) podczas International Invention Innovation Competition iCAN 2024 odbywających się w Toronto. Nagrodę przyznano za autorski projekt specjalistycznego drona „TROPO O3 DRONE”. Na co dzień Marek jest studentem II roku Informatyki i Systemów Informacyjnych na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych PW.

Trzecie miejsce w Chemkatonie 2024 dla drużyny PoliWęglany z PW

Zespół PoliWęglany z Wydziału Chemicznego PW w składzie: Gustaw Głuski, Tymon Obrębski i Albert Yedzikhanau zajął 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie Chemkaton Wielkie Wyzwanie Chemia. 

Finał w formule hackatonu odbył się w AGH w Krakowie w dniach 30 września - 1 października 2024 r. Drużyny miały 24 godziny na przygotowania do dwóch zadań, wykorzystując zestawy materiałów i urządzeń zapewnionych przez organizatorów. 

Zespół PoliWęglany z PW na podium konkursu Chemkaton 2024

Zespół PoliWęglany z Wydziału Chemicznego PW w składzie: Gustaw Głuski, Tymon Obrębski i Albert Yedzikhanau zajął 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie Chemkaton Wielkie Wyzwanie Chemia. Finał  w formule 24h maratonu odbył się w AGH w Krakowie w dniach 30 września - 1 października 2024 r. W wielkim finale zaprezentowała się także druga drużyna z Wydziału Chemicznego – Orbitalsi.

Kosmiczne lato dwójki studentów PW, czyli Mission Analog Colony 1

Yelyzaveta Leshchenko i Paweł Rukat – studenci Wydziału Mechatroniki PW - spędzili część lata w nietypowy sposób. Wzięli udział w największej międzynarodowej analogowej misji księżycowej – Mission Analog Colony 1, organizowanej przez Analog Astronaut Training Center (AATC). Uczestniczyło w niej 30 astronautów analogowych z 5 kontynentów.