Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Członkowie zespołu HEPASWITCH

HepaSwitch – młodzi naukowcy na tropie nowej terapii raka wątroby

Studenci czterech warszawskich uczelni – Politechniki Warszawskiej (lider konsorcjum), Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – pracują nad innowacyjną terapią celowaną dla pacjentów z rakiem wątroby. W ramach projektu HEPASWITCH_IGEM2025 chcą stworzyć przełomowe rozwiązanie, które może zrewolucjonizować leczenie tej choroby. Inicjatywa jest wspierana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Obraz
Jakub Jażdżyk, zwycięzca Brave Camp

Jakub Jażdżyk zwyciężył w tegorocznym BraveCamp

Jakub Jażdżyk, student informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zajął pierwsze miejsce w XIII edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp. Jego zwycięski projekt Zaklepuje.To jest systemem i aplikacją do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi. 

W konkursie wzięło udział 30 startupów prowadzonych przez 30 studentów z różnych uczelni w Warszawie.

Organizatorem konkursu był Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. 

Obraz
Jakub Jażdżyk, zwycięzca Brave Camp

Pierwsze miejsce w tegorocznym BraveCamp dla Jakuba Jażdżyka

Jakub Jażdżyk, student informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW, zwyciężył w XIII edycji Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, zorganizowanej przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zwycięski projekt Zaklepuje.To jest systemem i aplikacją do zarządzania wypożyczalniami kajakowymi. Nagrody wręczono 14 lutego podczas gali finałowej w Warszawie.
Obraz
Fragment pracy konkursowej Nicoletty Kołodziej, Katarzyny Suchan

Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan laureatkami konkursu ZAMIESZKANIE

Studentki Wydziału Architektury PW - Nicoletta Kołodziej i Katarzyna Suchan zwyciężyły w konkursie ZAMIESZKANIE organizowanym przez portal produktydladomu.pl i miesięcznik „Architektura&Biznes”.

Ich projekt „Zerocenowość” powstał pod kierunkiem dr. Jakuba Heciaka, dr. Pawła Grodzickiego, Łukasza Stępnika oraz Małgorzaty Janickiej-Nowak. 

Jury doceniło projekt naszych studentek m.in. za trafne rozpoznanie potrzeb studentów, właściwą diagnozę problemów i uniwersalne, elastyczne rozwiązanie dostosowane do zmiennych warunków i użytkowników.

Obraz
Na zdjęciu: fragment pracy dyplomowej Piotra Gontowskiego

Nagrodzone prace studentów PW w konkursie Najlepszy Dyplom - Architektura 2024

Praca inżynierska Piotra Stanisława Gontowskiego pt. „Zamieszkiwanie wewnątrz miejskiego podwórza. Dom mieszkalny przy ulicy Zbierskiej na warszawskich Sielcach” zwyciężyła w 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Dyplom — Architektura”, organizowanego przez czasopismo Architektura i Biznes. Promotorem był dr Maciej Miłobędzki.

Obraz
Na zdjęciu: fragment pracy dyplomowej Piotra Gontowskiego

Nagroda za Najlepszy Dyplom Architektura 2024 dla studenta PW

Praca inżynierska Piotra Stanisława Gontowskiego zwyciężyła w 13. edycji ogólnopolskiego konkursu „Najlepszy Dyplom — Architektura”, organizowanego przez czasopismo Architektura i Biznes. Wyróżnienie specjalne jury przyznało z kolei Inez Wawszczyk. W konkursie oceniano zgłoszone prace inżynierskie i magisterskie obronione w latach 2022–2024, a do finału zakwalifikowało się 31 projektów.