Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: Jan Socha zwycięzca IV Pucharu Polski w szpadzie mężczyzn

Jan Socha z Wydziału Mechatroniki PW z sukcesem w Pucharze Polski

Jan Socha zwyciężył w IV Pucharze Polski w szpadzie mężczyzn. 

Zawodnik reprezentuje PKSzerm Warszawa, a na co dzień jest studentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Jan trenuje szermierkę od 6. roku życia. Jego cele na najbliższy czas to zdobycie medalu w nadchodzących Mistrzostwach Polski, a w dalszej części sezonu wyjazd i reprezentowanie barw narodowych na Mistrzostwach Europy i Świata.

Obraz
Na zdjęciu: zespoły Rurki z klejem i Mostozaury

wyKOMBinuj mOst 2025: dominacja PW na podium

Na podium XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Konstruktorskiego „wyKOMBinuj mOst” stanęły aż dwie drużyny z PW: pierwsze miejsce zajęła drużyna Rurki z klejem (Aleksandra Trościańczyk, Julia Król i Piotr Karaszkiewicz), a trzecie - Mostozaury (Marta Warońska, Jakub Papaj i Hubert Budziak). 

W tegorocznej edycji wzięły udział także zespoły: Młode WILki (Jacek Pietrzak, Jakub Jędraszczak i Jan Mikulski), Mości Kapibary (Mikołaj Kierski, Piotr Sala i Michał Pastuszak) oraz Bez PopraWek (Justyna Wieteska, Daniel Stefanowicz i Patryk Warszton).

Obraz
Na zdjęciu: zespoły Rurki z klejem i Mostozaury

Rurki z klejem i Mostozaury na podium wyKOMBinuj mOst

Drużyny z PW po raz kolejny zdominowały podium Ogólnopolskiego Konkursu Konstruktorskiego „wyKOMBinuj mOst”. W XVIII edycji zawodów wystartowało 5 naszych zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Rurki z klejem, a trzecie - Mostozaury. Organizatorem konkursu jest Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej.
Obraz
KN Konstrukcji Metalowych na konferencji naukowej „Okno na budownictwo”

2. miejsce dla KN Konstrukcji Metalowych na konferencji „Okno na budownictwo” 

Przedstawiciele KN Konstrukcji Metalowych z PW wzięli udział w 5. edycji konferencji naukowej „Okno na budownictwo” organizowanej przez firmę Drutex, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe KOBRa.

W wydarzeniu uczestniczyły dwa zespoły z Politechniki Warszawskiej. Reprezentanci PW wygłosili artykuły naukowe: 

Obraz
Na zdjęciu: KN Konstrukcji Metalowych na konferencji naukowej „Okno na budownictwo”

Owocny udział KN Konstrukcji Metalowych w konferencji naukowej

W dniach 16-17 maja 2025 r. przedstawiciele Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych z PW wzięli udział w 5. edycji konferencji naukowej „Okno na budownictwo” organizowanej przez firmę Drutex, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej oraz Koło Naukowe KOBRa. Jeden z naszych zespołów wywalczył 2. miejsce w finale debaty oksfordzkiej.
Obraz
Na zdjęciu troje studentów siedzących w ławkach w Bibliotece Głównej

Politechnika Warszawska wspiera rozwój krajowego przemysłu jądrowego – rusza nowy program dla studentów

Jesteśmy jedną z pięciu uczelni technicznych w Polsce, która przystępuje do realizacji nowego programu rządowego wspierającego rozwój kompetencji w sektorze energetyki jądrowej. Inicjatywa obejmuje wzbogacenie programów studiów technicznych o zagadnienia jądrowe oraz organizację płatnych, 2–3-miesięcznych praktyk studenckich w polskich przedsiębiorstwach przemysłowych.
Obraz
Newton Room na PW

Laboratorium Newton Room działa już na PW

Na Politechnice Warszawskiej otwarto Newton Room, mobilne laboratorium wyposażone w najnowocześniejsze technologie. W pracowni młodzież z warszawskich szkół będzie uczestniczyć w zajęciach w ramach programu edukacyjnego „W chmurach z liczbami”, łączącego matematykę z nowoczesną technologią. W wydarzeniu inaugurującym działalność laboratorium wzięli udział przedstawiciele władz Uczelni, a także rządu, administracji państwowej i biznesu.
Obraz
Projekt studentów PW w konkursie MIKROHOME

Studenci PW z nagrodą specjalną w międzynarodowym konkursie architektonicznym

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu MICROHOME projekt „First Aid Kit” autorstwa studentów PW zdobył nagrodę specjalną za najlepszy projekt studencki. 

Praca naszych studentów pt. "First Aid Kit" stanowi modułową koncepcję mieszkania dla osób przesiedlonych. Projekt proponuje nowy sposób myślenia o tymczasowych domach – takich, które są szybkie w budowie, niedrogie, a do tego łatwe do przeniesienia w inne miejsce.