Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: eksponat z wystawy Vaporeware

Artystyczna kooperacja studentów Politechniki Warszawskiej i Akademii Sztuk Pięknych

Czy można połączyć świat techniki i technologii ze sztuką? Okazuje się, że jak najbardziej tak! Udowadniają to studenci stołecznych uczelni – PW i APS, którzy połączyli siły przy tworzeniu wystawy Vaporeware. Członkowie Koła Naukowego Robotyków z PW współpracowali w tworzeniu części wystawy od strony naukowo technicznej.
Obraz
Na zdjęciu: Miłosz Sobociński, laureat nagrody PLL LOT

Studenci PW z nagrodami w konkursie PLL LOT

Prace inżynierskie Miłosza Sobocińskiego z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa i Piotra Szałasa z Wydziału Transportu zdobyły nagrody w swojej kategorii w 3. edycji Konkursu na Najlepszą Pracę Dyplomową organizowanego przez PLL LOT. Nagradzane są w nim prace dyplomowe mające potencjał wdrożeniowy w przemyśle lotniczym.

Pierwsze miejsce zajął Miłosz Sobociński. Jego praca inżynierska pt. „Implementation of Digital Twin in CAD software to serve as the database of history of defects detected by Non-Destructive Testing (NDT)” powstała pod kierunkiem dr. inż. Piotra Synaszki.

Obraz
Na zdjęciu: studenci Wydziału Elektrycznego PW, którzy wywalczyli udział w finale IFEC 2025

IFEC 2025: studenci z PW w światowej czołówce

Zespół studentów z kół naukowych DREN i PEPA RG, działających przy Instytucie Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Wydziału Elektrycznego PW, awansował do finału międzynarodowego konkursu International Future Energy Challenge 2025 (IFEC 2025).

To pierwszy w historii udział reprezentacji z Polski w tym prestiżowym wydarzeniu, w którym rywalizują zespoły z najlepszych uczelni technicznych świata. Uczestnicy projektują przekształtnik prądu stałego o parametrach: moc 1,5 kW, napięcie wejściowe 400 V i programowalne napięcie wyjściowe 20–150 V przy minimalnych tętnieniach.