Opublikowano: 27.10.2021 15:19

Studenci PW wśród stypendystów Fundacji LOTTO

Czworo naszych studentów znalazło się w gronie laureatów Jubileuszowego Programu Stypendialnego 65 na 65 prowadzonego przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Do konkursu mogli przystąpić studenci kierunków ścisłych, technicznych i technologiczno-informatycznych. Na zdobycie stypendium mieli szansę kandydaci, którzy nie tylko osiągają dobre wyniki w nauce, ale również działają aktywnie w kołach naukowych, biorą udział w konkursach, realizują różnorodne projekty lub piszą artykuły naukowe.

Stypendium ma pozwolić uczestnikom programu na pogłębianie zainteresowań naukowych i pokrycie kosztów specjalistycznych kursów, zakupu sprzętu i oprogramowania, udziału w zawodach i konkursach.

Laureaci z Politechniki Warszawskiej

Przemysław Dominikowski — studiuje informatykę na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. Działa w Kole Naukowym Informatyków, w którym sprawuje funkcję wiceprezesa. Bierze udział w różnych projektach popularyzujących informatykę wśród młodzieży, jest również współorganizatorem obozów naukowych przygotowujących do Olimpiady Informatycznej.

Sonia Litwin — studiuje inżynierię biomedyczną na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (obecnie przebywa na Erasmusie w holenderskim University of Twente), a specjalizuje się w kierunku informatyki biomedycznej. Jej praca inżynierska zajęła pierwsze miejsce w konkursie Młodzi Innowacyjni oraz IEEE Thesis Contest. Interesuje się bioniką i problemami związanymi w tematyką human-computer interaction. W swojej pracy lubi łączyć sztukę i technologię oraz rozwiązywać problemy inżynierskie poprzez design thinking.

Dominik Rafacz — studiuje na kierunku Data Science na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych. Od ponad dwóch lat angażuje się jako bioinformatyk w badania prowadzone między innymi w Instytucie Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz na Politechnice Wrocławskiej. Brał udział przy projektowaniu algorytmów uczenia maszynowego do przewidywania pewnych własności białek a także współtworzył programy do analizy wyników eksperymentów laboratoryjnych. Jest współautorem dwóch prac naukowych opublikowanych w punktowanych czasopismach.

Jakub Tomaszewski —  student informatyki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych. Na co dzień zajmuje się autonomizacją transportu, w szczególności rozwojem i tworzeniem systemów ADAS (Advanced Driver-Assistance System — zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy), oraz zarządzaniem projektami. W Kole Naukowym ADek kieruje sekcją autonomii. W Sieci Badawczej Łukasiewicz - PIMOT bierze udział w projektach B+R z dziedziny pojazdów autonomicznych.

Oficjalne wręczenie stypendiów odbyło się podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie.