Opublikowano: 10.12.2020 11:03

Projekt naukowca z Wydziału Chemicznego z dofinansowaniem NAWA

Bilateralna wymiana naukowców z Republiką Francuską PHC Polonium w ramach NAWA

Projekt „Właściwości termoelektryczne nanokryształów półprzewodnikowych funkcjonalizowanych powierzchniowo” (Thermoelectric properties of functionalized nanocrystals) prowadzony jest w ramach wymiany bilateralnej PHC Polonium pomiędzy Polską (Politechnika Warszawska) a Francją (CEA Grenoble).

Dr hab. inż. prof. uczelni Piotr Bujak koordynuje projekt po stronie Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, po stronie francuskiej za koordynację odpowiada prof. Jerome Faure-Vincent.

W ramach wspólnie realizowanego projektu zostaną otrzymane nowe nanomateriały termoelektryczne, pozwalające na konwersję energii cieplnej na prąd elektryczny. Synteza nowych materiałów będzie prowadzona na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, natomiast analiza właściwości termoelektrycznych będzie prowadzona w CEA Grenoble.

Projekt otrzymał następujące wyniki zespołów oceniających:

• ocena zespołu po stronie polskiej: 23/23
  • ocena zespołu po stronie francuskiej: A+

Celem projektu PHC Polonium jest wsparcie mobilności naukowców realizujących projekty badawcze.

Lista projektów zakwalifikowanych w ramach PHC Polonium