Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju technologii wodorowych i paliw syntetycznych

Porozumienie dla przyszłości wodoru i paliw syntetycznych

29 stycznia 2025 r. podpisano porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju technologii wodorowych i paliw syntetycznych. Dokument sygnowali przedstawiciele ORLEN S.A., Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z ramienia PW podpis pod porozumieniem złożyła prof. Renata Walczak, Prorektor PW ds. Filii w Płocku.
Obraz
Na zdjęciu grupa osób - uczestników projektu SCENE-B

Jak wykorzystać potencjał betonu w mieszkalnictwie europejskim?

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej wraz partnerami z Norwegii i Finlandii opracowują technologię przyrostowego wytwarzania (AM) z betonu zbrojonego włóknami aluminiowymi. W ramach projektu SCENE-B zaplanowano m.in. opracowanie zrównoważonego środowiskowo materiału, adekwatnych technologii wytwarzania przyrostowego oraz zautomatyzowanych metodyk projektowych.
Obraz
Na zdjęciu naukowcy z PW na tle detektora ALICE

W CERN-ie, czyli u siebie

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN to miejsce, które fascynuje imponującą infrastrukturą, możliwościami, wyjątkowym statusem w świecie badawczym. To miejsce, które nasi fizycy mają szczęście nazywać swoim drugim domem. Odwiedziliśmy ich, żeby lepiej zrozumieć, na czym polega magia pracy w najsłynniejszym ośrodku naukowo-badawczym na świecie.