Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu od lewej: dr hab. Kamila Sałasińska i prof. dr hab. inż. Anna Boczkowska

Projekty z PW otrzymały finansowanie w programie M-ERA.NET

W połowie lutego ogłoszono listę rankingową zawierającą wyniki naboru do M-ERA.NET 3 Call 2024. Na liście znalazły się dwa projekty z PW, w których uczestniczą naukowcy z Wydziału Inżynierii Materiałowej: „BAS4WIND - Basalt Fiber Composites for Sustainable Wind Energy” i „BioCAN - Development of bio-based polymers with covalently adaptable networks for recyclable natural fibre reinforced composite production”. Oba projekty uzyskały finansowanie w ramach programu.
Obraz
Gala Nauki Polskiej 2025, fot. MNiSW

Nagrody Ministra Nauki dla naukowców z PW

Podczas tegorocznej Gali Nauki Polskiej, która odbyła się tradycyjnie 19 lutego - w Dniu Nauki Polskiej, wybitnym przedstawicielkom i przedstawicielom świata nauki wręczono Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uhonorowano tym samym ich osiągnięcia w działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. W gronie laureatów znaleźli się również przedstawiciele Politechniki Warszawskiej.
Obraz
Na zdjęciu pułapka jonowa - technologie kwantowe

Badacze z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW w wyścigu technologii kwantowych

Technologie kwantowe to jeden z kluczowych obszarów badań we współczesnej nauce i przemyśle high-tech. Nasi badacze od ponad dekady odgrywają w tym wyścigu wiodącą rolę. Projektują i rozwijają zaawansowane technologicznie ultraprecyzyjne czasowo i sygnałowo systemy elektroniczne dla bardzo wielu międzynarodowych eksperymentów kwantowych.
Obraz
Paweł Czernic podczas Misji w Ptolemais

Projekt Ptolemais czyli “nasz człowiek” na misji w Libii

W dniach 6-15 grudnia 2024  r. nasz doktorant Paweł Czernic z Wydziału Geodezji i Kartografii brał udział w misji badawczej na stanowisku Ptolemais na terenie Libii. To jedno z największych i najlepiej zachowanych miast starożytności. Projekt obejmuje prace terenowe, w tym badania geofizyczne, mapowanie terenu oraz prace wykopaliskowe.
Obraz
Na zdjęciu naukowcy z PW na tle detektora ALICE

W CERN-ie, czyli u siebie

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN to miejsce, które fascynuje imponującą infrastrukturą, możliwościami, wyjątkowym statusem w świecie badawczym. To miejsce, które nasi fizycy mają szczęście nazywać swoim drugim domem. Odwiedziliśmy ich, żeby lepiej zrozumieć, na czym polega magia pracy w najsłynniejszym ośrodku naukowo-badawczym na świecie.