Przejdź do treści

Opublikowano: 01.07.2022 15:57

To oni zdobyli medale dla PW w Akademickich Mistrzostwach Polski 2022

W tym roku AMP rozegrano w 30 dyscyplinach, fot. AMP w Trójboju Siłowym

Za nami kolejny sezon sportowych zmagań uczelni. Reprezentanci Politechniki Warszawskiej dostarczyli nam w nim sporo emocji. W klasyfikacji obejmującej wszystkie szkoły wyższe 18 razy stawali na podium.

Medale w AMP 2022 zdobyli przedstawiciele 11 dyscyplin. Najwięcej (4) to zasługa judoków.

Oto nasi medaliści:

Złoto

• Michał Jasak (trójbój siłowy, kategoria do 66 kg)

Srebro

• Antoni Szczepanik (narciarstwo alpejskie, slalom)
  • Aleksandra Sokołowska (judo, kategoria do 63 kg)
  • Wiktor Tworzydło (judo, kategoria +100 kg)
  • Robert Kusto (pływanie, 50 m stylem klasycznym)
  • Paulina Jaskółowska i Zofia Sasimowska (aerobik sportowy, duety)
  • Konrad Czabok (kolarstwo górskie, wyścig ze startu wspólnego)
  • Piotr Goździewicz (lekkoatletyka, pchnięcie kulą)
  • Piotr Szczepanik (szermierka, szabla)

Brąz

• Antoni Szczepanik (narciarstwo alpejskie, gigant)
  • Mateusz Bugaj (judo, kategoria do 81 kg)
  • Albert Sowa (judo, kategoria +100 kg)
  • Szachiści (turniej drużynowy)
  • Szachiści (klasyfikacja generalna)
  • Reprezentacja w aerobiku sportowym: Julia Herbich, Paulina Jaskółowska, Oliwia Rybak, Anna Twarowska, Karolina Walecka, Aleksandra Wiącek, Kamila Wojtkiewicz (zespoły)
  • Dawid Natorski (trójbój siłowy, kategoria do 74 kg)
  • Żeglarze: Filip Szmit, Maciej Abramowicz, Maciej Fajfer, Barbara Wąsowska, Magdalena Leymańczyk, Bartosz Pawlak, Bartłomiej Rychlik, Piotr Kaczmarek, Maciej Dzik, Wiktor Porakowski (klasyfikacja drużynowa)
  • Marta Ziółkowska (jeździectwo, klasyfikacja kombinowana)

W klasyfikacji generalnej uczelni Politechnika Warszawska zajęła 11. miejsce. Złożyły się na to wszystkie punkty wywalczone przez naszych sportowców. Oczywiście najwięcej zdobyli ich medaliści. Najlepsza w cyklu AMP 2022 okazała się Politechnika Gdańska, ale najwięcej medali wywalczyli reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

W tym roku Akademickie Mistrzostwa Polski rozegrano w 30 dyscyplinach. W zawodach wzięło udział ok. 20 tys. studentów ze 130 uczelni.