Przejdź do treści

Medale Akademickich Mistrzostw Polski 2024

Reprezentanci Politechniki Warszawskiej zakończyli rywalizację w Akademickich Mistrzostwach Polski z 13 medalami: 3 złotymi, 2 srebrnymi i 8 brązowymi. Nasi sportowcy stawali na podium w 9 dyscyplinach: trójboju siłowym, judo, brydżu sportowym, snowboardzie, wioślarstwie, jeździectwie, aerobiku sportowym, pływaniu i szermierce. 

W klasyfikacji generalnej AMP (czyli punktowej i obejmującej wszystkie typy uczelni) Politechnika Warszawska zajęła 7. miejsce, wśród uczelni technicznych była 4. W klasyfikacji medalowej PW uplasowała się na pozycji 16.

Finał Mistrzostw Europy FISAF European Championship Sports Aerobic & Fitness

Drużyna z Klubu Uczelnianego AZS Politechnika Warszawska wzięła udział w prestiżowych Mistrzostwach Europy FISAF European Championship Sports Aerobic & Fitness w Pfäffikon w Szwajcarii i zajęła tam ósme miejsce w kategorii Adult Grande Aerobic. 

Nasze zawodniczki pojechały do Szwajcarii dzięki wywalczonemu wcześniej 1. miejscu w kategorii Adult Team podczas Międzynarodowego Pucharu Polski w Krakowie. 

Wygrana w zawodach Pucharu Polski w szermierce

Jan Socha z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej wygrał IV Puchar Polski Seniorów w szpadzie, który odbył się w Gliwicach pod koniec kwietnia. 

Do zawodów przystąpiło w sumie 78 zawodników. Zostali podzieleni na 12 grup. Najlepsi awansowali do fazy pucharowej – tam przegrany odpadał z dalszych zmagań. 

Do tego etapu Jan Socha przystępował z 15. miejsca (w grupie wygrał cztery walki i jedną przegrał). Potem nie miał już sobie równych. Najbardziej wyrównany był pojedynek finałowy – wygrany przez naszego studenta jednym trafieniem 13:12.

Dwa medale w mistrzostwach Europy

Marek Kania – student Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa został złotym i brązowym medalistą mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w holenderskim Heerenveen (5-7 stycznia 2024). 

Złoto wywalczył wspólnie z kolegami w sprincie drużynowym (okraszając ten sukces jeszcze rekordem Polski i rekordem toru), a brąz w indywidualnym w wyścigu na 500 metrów.