Opublikowano: 13.02.2023 10:10

Nasi studenci autorami najlepszej pracy z geodezji i kartografii

Od lewej: Michał Gąsiewski i Paweł Czernic

Praca dyplomowa obroniona na Wydziale Geodezji i Kartografii PW zajęła pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii.

W kategorii prac inżynierskich zwyciężyła „Integracja danych LiDAR i GPR z mobilnej platformy mapującej” autorstwa Pawła Czernica i Michała Gąsiewskiego.

– Jej celem było opracowanie metodyki integracji danych skanowania laserowego (LiDAR) i georadarowych (GPR) do jednej wspólnej formy i jednego układu odniesienia. W naszym wypadku do chmury punktów – podkreślili w opisie pracy jej autorzy. – Wykorzystanie zintegrowanych danych LiDAR i GPR pozwala na wytworzenie kompleksowych produktów zawierających dane o otoczeniu oraz informacje o podłożu. Takie podejście niesie ze sobą wiele korzyści i pozwala spojrzeć na badany problem z szerszej perspektywy – dodali.

Promotorem dyplomu był dr inż. Krzysztof Bakuła.

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe obronione na kierunku geodezja i kartografia organizują Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Główny Urząd Geodezji i Kartografii. W edycji 2021/2022 zgłoszono 42 prace – magisterskie i inżynierskie.

Wyniki dostępne są na stronie konkursu.