Opublikowano: 09.09.2022 10:28

Finał konkursu Falling Walls Lab Warsaw na Politechnice Warszawskiej

Wśród uczestników finału są osoby z PW, fot. fallingwallslab.pl

Jak rozwiązać istniejący problem w nauce, edukacji, społeczeństwie? Swoimi pomysłami podzielą się finaliści warszawskiej edycji Falling Walls Lab, która odbędzie się 15 września 2022 roku na naszej Uczelni. W tym gronie są przedstawiciele PW.

Każdy z uczestników będzie mieć trzy minuty, żeby przedstawić (w języku angielskim) swoją propozycję na „zburzenie muru” i przekonać do niej międzynarodowe jury. Jednym z oceniających wystąpienia będzie prof. Mariusz Malinowski, Prorektor PW ds. Nauki.

W finale konkursu wystąpi 20 studentów, doktorantów, młodych pracowników naukowych i innowatorów z całej Polski. Wśród nich jest osiem osób związanych z naszą Uczelnią:

• dr Vijay Gupta (Wydział Chemiczny),
  • dr inż. Łukasz Kaczmarek (Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska),
  • dr inż. Artur Kasprzak (Wydział Chemiczny),
  • Julia Kowalczuk (studentka, Wydział Mechatroniki),
  • dr Anna Łapińska (Wydział Fizyki),
  • Priyanka Roy Chowdhury (doktorantka),
  • Mikołaj Więckowski (doktorant),
  • dr inż. Agnieszka Żuchowska (Wydział Chemiczny).

Zwycięzca Falling Walls Lab Warsaw wygra podróż do Berlina i zyska szansę na zdobycie tytułu „Breakthrough Winner of the Year” w kategorii „Emerging Talents”. Wygrana zapewnia także udział w międzynarodowej konferencji Science Summit (7-9 listopada 2022 roku) oraz w poprzedzających ją warsztatach i spotkaniach organizowanych specjalnie dla zwycięzców Falling Walls Lab ze wszystkich krajów. Globalnie przedsięwzięcie koordynuje fundacja Falling Walls.

Warszawską edycję zainicjowała i organizuje firma pro science, specjalizująca się w budowaniu widoczności polskiej nauki i naukowców. Politechnika Warszawska jest gospodarzem finału, a jednym z partnerów merytorycznych – konsorcjum ENHANCE, tworzone przez europejskie uczelnie, w tym naszą.

Więcej informacji o konkursie na stronie fallingwallslab.pl