Opublikowano: 13.10.2021 13:31

Nasi naukowcy laureatami programu LIDER XII

Trzej badacze z Politechniki Warszawskiej otrzymali finansowanie w dwunastej edycji programu LIDER, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Zdjęcie mikroskopu

W tym roku finansowanie z programu przyznano 56 projektom

Nasi laureaci to:

  • dr inż. Tomasz Karpisz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (projekt: „Nowy autonomiczny system pomiarowy do charakteryzacji materiałów dielektrycznych w zakresie mikrofal i fal milimetrowych”),
  • dr inż. Mirosław Kruszewski z Uczelnianego Centrum Badawczego „Materiały funkcjonalne” (projekt: „Efektywne bariery dyfuzyjne do zastosowań w systemach do konwersji energii”),
  • mgr inż. Bartłomiej Przybyszewski z Wydziału Inżynierii Materiałowej (projekt: „Transparentne powłoki o podwyższonych właściwościach samoczyszczących i lodofobowych”).

LIDER to program skierowany do młodych naukowców. Jego celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem. Wsparcie jest przyznawane projektom, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i mają potencjał wdrożeniowy.

W tym roku finansowanie otrzymało 56 projektów.

Pełna lista laureatów na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju