Przejdź do treści

Wydział należy do czołówki jednostek realizujących multidyscyplinarne badania naukowe z obszarów energetyki, inżynierii środowiska, lotnictwa i kosmonautyki, robotyki i w ogólności szeroko rozumianej inżynierii mechanicznej. To też najstarsza i największa instytucja edukacyjna w Polsce oferująca wyższe wykształcenie z zakresu lotnictwa i energetyki.

Na Wydziale prowadzonych jest wiele badań naukowych zarówno w ramach inicjatyw wewnętrznych, jak i międzynarodowych programów europejskich. Dzięki angażowaniu w nie także studentów mają oni możliwość zdobyć unikatową wiedzę i doświadczenie. Owocuje to znacznymi osiągnięciami studentów w zawodach i konkursach w kraju i za granicą. 

Wydział oferuje wszechstronne i nowoczesne wykształcenie techniczne zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, w tym projektowanie z wykorzystywaniem technik komputerowych. W trakcie studiów można dodatkowo zdobyć certyfikaty w zakresie eksploatacji: urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych (do 1kV), urządzeń, instalacji i sieci cieplnych, urządzeń, instalacji i sieci gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych; certyfikaty specjalistyczne w zakresie bezpieczeństwa pracy oraz zastosowań zintegrowanego systemu CAD/CAM/CAE Unigraphics/NX5, takich jak: Design Applications Using NX6, Drafting Essentials NX6, Mechanical Free Form Modelling NX5. 

ul. Nowowiejska 24
00-665 Warszawa

22 234 73 54