Strona www.pw.edu.pl powstała w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020).
Badacze z Wydziału Fizyki PW (Zakład Fizyki Jądrowej) opublikowali artykuł w „Physical Review X”, w którym przedstawiają oprogramowanie modelujące nadciekłą materię jądrową gwiazd neutronowych, które uwzględnia efekty kwantowe.
Na łamach „Nature” ukazał się artykuł zespołu z Wydziału Fizyki PW dotyczący pierwszej eksperymentalnej obserwacji antyhiperjądra. Prace były prowadzone w ramach eksperymentu STAR przy zderzaczu RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) Brookhaven National Laboratory.
Nasi fizycy opracowali nanokompozytowy materiał na bazie grafenu, którego unikalne właściwości mogą być wykorzystane w zastosowaniach militarnych. O wynikach swoich badań poinformowali na łamach czasopisma „Optics Express”.
Nasi fizycy we współpracy z ekspertami z Warszawy, Katowic i Łodzi zbadali nanokompozyty na bazie grafenu, które mogą być wykorzystane w materiałach służących ochronie radiologicznej. Wyniki badań znalazły się na łamach „Scientific Reports”.
Artykuł dr. inż. Andrzeja Borkowskiego dotyczący oceny rozwoju BIM został opublikowany w prestiżowym czasopiśmie Journal of Information Technology in Construction.
Artykuł naukowy, którego autorami są naukowcy z Wydziału Chemicznego, został opublikowany w „Chemical Communications”. Opisano tam badania nad rozwiązaniem, które pozwala usuwać toksyczny cez z roztworów wodnych.