Przejdź do treści

Studenci PW w międzynarodowym finale AngelHack

Studencki zespół z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zakwalifikował się do międzynarodowego etapu globalnej sesji hackathonów AngelHack. To dzięki drugiemu miejscu w jednym z hackathonów eliminacyjnych. Zajęte tam drugie miejsce w kategorii Blockchain i wysoka pozycja w globalnym rankingu zaowocowały miejscem w finale AngelHack w Singapurze. 

Tam uczestnicy mają do rozwiązania zadanie (bardzo konkretne) związane z użyciem systemów IT do poprawy czy wręcz zrewolucjonizowania jakiegoś aspektu w hotelach singapurskiej marki Lyf. 

Trzecie miejsce w hackathonie Data4Good

Studenci stworzyli aplikację, która ma pomóc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń w Berlinie. Ma zachęcić mieszkańców do częstszego wybierania roweru lub carpoolingu podczas poruszania się po mieście. Zaproponowane rozwiązanie oparte jest na programie lojalnościowym. 

Zespół zajął trzecie miejsce w kategorii Social Impact. 

Hackathon Data4Good, który odbywał się od 19 do 21 kwietnia 2024 r., zorganizował uniwersytet Hertie School w Berlinie. 

Nagrody w hackathonie organizowanym w ramach TechFest

Uczestnicy hackathonu mieli za zadanie zaprojektować i wdrożyć narzędzie oparte na Gen.AI, które uprości proces analizy danych, zaoferuje istotne spostrzeżenia i rekomendacje w sposób konwersacyjny oraz zapewni bezpieczeństwo i skalowalność, co pozwoli na wyciąganie strategicznych wniosków i podejmowanie świadomych decyzji. Uczestnicy pracowali w trzyosobowych zespołach. 

Wśród 9 nagrodzonych osób było aż 7 osób studiujących na Politechnice Warszawskiej: