Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu zwycięzcy SMOKatonu: Tymon Orłowski, Krzysztof Calik i Wiktoria Szopa podczas odbierania nagród

Studenci PW wygrali fizyczny hackathon – SMOKaton

Zespół z Wydziału Fizyki PW wygrał hackathon zorganizowany podczas V edycji SMOK-a – Studenckiej Międzynarodowej Ogólnofizycznej Konferencji. 

Fizycy z PW wzięli na warsztat problem symulacji reaktora jądrowego przy użyciu metody Monte Carlo. Jury doceniło ich rozwiązanie ze względu na złożoność rozwiązywanego problemu, szybki progres oraz potencjał napisanego programu symulacyjnego, który może być rozwijany.

Studenci PW w międzynarodowym finale AngelHack

Studencki zespół z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zakwalifikował się do międzynarodowego etapu globalnej sesji hackathonów AngelHack. To dzięki drugiemu miejscu w jednym z hackathonów eliminacyjnych. Zajęte tam drugie miejsce w kategorii Blockchain i wysoka pozycja w globalnym rankingu zaowocowały miejscem w finale AngelHack w Singapurze. 

Tam uczestnicy mają do rozwiązania zadanie (bardzo konkretne) związane z użyciem systemów IT do poprawy czy wręcz zrewolucjonizowania jakiegoś aspektu w hotelach singapurskiej marki Lyf. 

Trzecie miejsce w hackathonie Data4Good

Studenci stworzyli aplikację, która ma pomóc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń w Berlinie. Ma zachęcić mieszkańców do częstszego wybierania roweru lub carpoolingu podczas poruszania się po mieście. Zaproponowane rozwiązanie oparte jest na programie lojalnościowym. 

Zespół zajął trzecie miejsce w kategorii Social Impact. 

Hackathon Data4Good, który odbywał się od 19 do 21 kwietnia 2024 r., zorganizował uniwersytet Hertie School w Berlinie. 

Nagrody w hackathonie organizowanym w ramach TechFest

Uczestnicy hackathonu mieli za zadanie zaprojektować i wdrożyć narzędzie oparte na Gen.AI, które uprości proces analizy danych, zaoferuje istotne spostrzeżenia i rekomendacje w sposób konwersacyjny oraz zapewni bezpieczeństwo i skalowalność, co pozwoli na wyciąganie strategicznych wniosków i podejmowanie świadomych decyzji. Uczestnicy pracowali w trzyosobowych zespołach. 

Wśród 9 nagrodzonych osób było aż 7 osób studiujących na Politechnice Warszawskiej: