Opublikowano: 22.03.2022 17:54

Zapraszamy do udziału w konkursach „Odkryjmy Wolfkego”

Prace w konkursach można przesyłać do 15 kwietnia 2022 roku

Trwają obchody Roku Mieczysława Wolfkego – fizyka, wynalazcy, orędownika współpracy nauki z gospodarką, profesora Politechniki Warszawskiej. To świetna okazja, by poznać życie i osiągnięcia tego niezwykłego naukowca, a przy tym zaprezentować światu młode talenty i wygrać atrakcyjne nagrody.

Dlatego Polskie Towarzystwo Fizyczne, Politechnika Warszawska i Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego organizują trzy konkursy po hasłem „Odkryjmy Wolfkego”: na wykonanie doświadczenia, opowiadanie i pracę plastyczną.

„Młodzi eksperymentatorzy” to konkurs dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz młodzieży szkół średnich. Uczestnicy mają wykonać jedno z dziesięciu doświadczeń i sfilmować je w jak najbardziej pomysłowy i atrakcyjny sposób.

„Młodzi literaci” to konkurs dla młodzieży szkół średnich, ale także dorosłych zainteresowanych postacią Mieczysława Wolfkego. Uczestnicy będą mogli puścić wodze fantazji i napisać opowiadanie przedstawiające jedno z dziesięciu autentycznych wydarzeń z życia patrona trwającego roku.

„Młodzi artyści” zaś to uczniowie klas 1-4 lub 5-8 szkół podstawowych i młodzież szkół średnich. W konkursie oceniane będą prace plastyczne – projekt banknotu poświęconego Mieczysławowi Wolfkemu lub portret.

Prace we wszystkich konkursach można przesyłać do 22 kwietnia 2022 roku (termin został przedłużony). Nabór odbywa się za pomocą strony konkursowej wolfke.fizyka.pw.edu.pl/odkryjmy-wolfkego.

Więcej informacji o obchodach Roku Wolfkego na stronie wolfke.fizyka.pw.edu.pl oraz na Facebooku www.fb.com/Wolfke2022.