Przejdź do treści

Opublikowano: 29.01.2025 16:19

Politechnika Warszawska zaangażowana w budowanie kadry cyberbezpieczeństwa w Polsce

Obraz
Prorektor ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski podczas wystąpienia na inauguracji programu Google.org Cybersecurity Seminar

Politechnika Warszawska i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostały wybrane do udziału w programie Google.org Cybersecurity Seminar, w ramach którego mogą otrzymać grant w wysokości do 1 miliona dolarów. 

Dzięki tym środkom uczelnie wprowadzą do swojej oferty edukacyjnej innowacyjny program seminariów dla studentów zainteresowanych rozwojem w obszarze przeciwdziałania zagrożeniom cybernetycznym. Uczestnicząc w zajęciach, studenci, a przyszli eksperci cyberbezpieczeństwa, będą nie tylko zdobywać wiedzę teoretyczną, ale także wspierać lokalne organizacje społeczne, wzmacniając ich bezpieczeństwo w sieci.

– Politechnika Warszawska stawia na rozwój i innowacyjne metody nauczania, wykorzystując nowoczesne technologie – mówi prof. Mariusz Malinowski, Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Nauki. – Grant z Google.org wpisuje się w nasze działania w tym zakresie. Jesteśmy przekonani, że projekt będzie stanowił ważny element kształcenia przyszłych ekspertów, którzy będą w stanie sprostać złożonym wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem. 

Projekt Google.org Cybersecurity Seminars prowadzony będzie równolegle na trzech Wydziałach Politechniki Warszawskiej: Wydziale Administracji i Nauk Społecznych (wiodąca rola), Wydziale Mechanicznym Technologicznym i Wydziale Zarządzania. 

– To sprzyja wymianie wiedzy i doświadczeń pomiędzy studentami różnych kierunków – stwierdza kierownik projektu dr Marek Porzeżyński, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Administracji i Nauk Społecznych. – Łączymy perspektywy techniczne, prawne i organizacyjne, umożliwiając uczestnikom projektu zdobywanie wszechstronnych kompetencji niezbędnych do pracy w dynamicznie rozwijającej się branży cyberbezpieczeństwa.

Spotkanie inaugurujące projekt z udziałem Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyło się 29 stycznia 2025 roku w Warszawie.