Przejdź do treści

Opublikowano: 20.06.2024 16:56

Nasi naukowcy szkolą kadry dla koncernów multienergetycznych

Składanie aplikacji do programu trwa do 17 lipca

Zobacz również

Politechnika Warszawska kształci nie tylko w ramach studiów i doktoratu. Specjaliści z Politechniki Warszawskiej są współtwórcami VALUE CHAIN ACADEMY – rocznego programu szkoleniowo-edukacyjnego ORLEN S.A. dla osób zainteresowanych zrozumieniem funkcjonowania łańcucha wartości koncernu multienergetycznego. 

Program obejmuje wiedzę o procesach technologicznych, logistycznych, handlowych, inwestycyjnych, regulacyjnych i finansowych w kontekście postulatu maksymalizacji łańcucha wartości. Tematyka maksymalizacji wartości i optymalizacji marży będzie analizowana interdyscyplinarnie z wielu różnych perspektyw, z naciskiem na praktyczne elementy procesu. Podstawą będą zajęcia prowadzone przez ekspertów i menedżerów ORLEN S.A. z wieloletnim doświadczeniem, wzbogacone o praktyczne kursy IT oraz zajęcia prowadzone przez wykładowców z Politechniki Warszawskiej. Kierownikiem programu  na Politechnice Warszawskiej jest prof. Łukasz Makowski z Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, który zaprosił do współpracy pracowników swojego Wydziału oraz Wydziałów Matematyki i Nauk Informacyjnych, Zarządzania. Przybliżą oni tematy z zakresu inżynierii chemicznej, programowania liniowego, analizy danych, modelowania matematycznego, logistyki i ekonometrii.

VALUE CHAIN ACADEMY (Akademia Łańcucha Wartości) to program organizowany przez grupę Orlen z partnerami akademickimi i technicznymi. Dla Politechniki Warszawskiej to kolejna okazja do współpracy w obszarze kształcenia kadr, m.in. po Akademii Wodorowej.

– Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej po raz kolejny włącza się we współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym na rzecz rozpowszechniania wiedzy technicznej i podwyższania kompetencji zawodowych – dodaje dr inż. Wojciech Orciuch, Prodziekan ds. Rozwoju. – Wcześniej rozpoczęte aktywności dotyczą np. Idei 3W, ogólnodostępnych seminariów Chemical Engineering Horizons in Different Perspectives, udziału w projekcie OMNIS czy międzynarodowego seminarium dla partnera przemysłowego Wydziału – holdingu Hubergroup. 

Program VALUE CHAIN ACADEMY jest skierowany do osób, które mają nie więcej niż 5 lat doświadczenia zawodowego. Zajęcia będą odbywać się od października 2024 do kwietnia 2025, od poniedziałku do piątku, w Warszawie oraz podczas sesji wyjazdowych. Dla uczestników przewidziano 14 miejsc i comiesięczne wynagrodzenie. Składanie aplikacji trwa do 17 lipca i odbywa się przez stronę www.vacademy.pl

Zobacz również