Opublikowano: 07.12.2022 10:21

Akademia Wodorowa czeka na pierwszych adeptów

Termin składania aplikacji mija 31 grudnia 2022 r.

Jesteś studentem lub absolwentem i interesujesz się technologiami wodorowymi? Dołącz do Akademii H2. Politechnika Warszawska jest partnerem programu.

Akademia Wodorowa to pierwszy tego typu program edukacyjny w Polsce. Jego celem jest wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie technologii wodorowych a studentami i absolwentami, którzy są zainteresowani tą tematyką i wiążą z nią swoją przyszłość lub mają już pierwsze zawodowe doświadczenia.

Uczestnicy wezmą udział w wykładach, warsztatach i spotkaniach z ekspertami oraz naukowcami, które odbędą się w uczelniach wyższych, ośrodkach przemysłowych i badawczo-rozwojowych z sektora wodorowego. Zobaczą i przekonają się, w jaki sposób technologie wodorowe są wykorzystywane w różnych obszarach przemysłu.

Zajęcia będą odbywać się od marca do czerwca 2023 r., ale termin składania aplikacji mija 31 grudnia 2022 r. Wybrane osoby przejdą do drugiego etapu, czyli rozmów rekrutacyjnych. Spośród nich wyłonionych zostanie 30 uczestników.

Dla najlepszych absolwentów programu czekają płatne staże.

Akademia Wodorowa to inicjatywa, która powstała w ramach Mazowieckiej Doliny Wodorowej. Organizatorem programu jest PKN ORLEN, a partnerami: Toyota, PESA Bydgoszcz oraz Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska i Centrum Badawcze PAN – KEZO.

Szczegółowe informacje, formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na stronie: www.akademiah2.pl.