Opublikowano: 13.01.2023 15:35

Nasz student w reprezentacji Polski na zimową uniwersjadę

Marek Kania z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa reprezentuje nasz kraj i Uczelnię w zimowej uniwersjadzie w Lake Placid. Student PW był chorążym podczas ceremonii otwarcia imprezy. Teraz czekamy na jego udane występy w łyżwiarstwie szybkim – na 500 i 1000 m.

Zdjęcie Marka Kani niosącego polską flagę podczas ceremonii otwarcia zimowej uniwersjady, w tle widać idących członków polskiej kadry

Nasz student niósł polską flagę na ceremonii otwarcia uniwersjady, fot. Michał Szypliński, pasja.azs.pl

– Jestem bardzo podekscytowany nadchodzącym startem w zimowej uniwersjadzie w Lake Placid – mówi Marek Kania. – Nie mogę się doczekać, kiedy zaczną się zawody i będę mógł się zmierzyć z najszybszymi studentami na świecie.

Choć Marek brał już udział w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy, to na uniwersjadę pojechał po raz pierwszy.

– Będzie to mój pierwszy start w imprezie akademickiej, dlatego nie wiem, czego się spodziewać – opowiada student PW. – Zawody odbędą się na otwartym torze, a nie na hali, co również ma wpływ na wyniki – niektórzy lepiej odnajdują się w trudnych warunkach, a inni odwrotnie. Ja nie ścigałem się na otwartych torach od dwóch lat, dlatego również pod tym względem będzie to dla mnie ciekawe doświadczenie. Mogę powiedzieć jednak, że na pewno będę walczył o najwyższe lokaty.

Za Markiem już pierwsze uniwersjadowe emocje – ceremonia otwarcia i pełnienie roli chorążego polskiej kadry.

– Oczywiście bardzo cieszę się, że zostałem wytypowany na chorążego reprezentacji Polski – podkreśla nasz łyżwiarz. – Jest to wielki zaszczyt, że mogłem ponieść polską flagę na otwarciu uniwersjady.

W Lake Placid o medale walczy ponad 1,5 tysiąca studentów-sportowców z ponad 50 krajów, w tym 55-osobowa reprezentacja Polski. Zawody trwają od 12 do 22 stycznia 2023 roku.