Opublikowano: 14.10.2021 12:22

Nasi absolwenci na liście młodych Polaków, którzy podbijają świat

W tegorocznym zestawieniu „30 przed 30” przygotowanym przez „Forbes” znalazły się osoby, które skończyły studia na Politechnice Warszawskiej.

Grafika z osobami znajdującymi się na liście „Forbesa” „30 przed 30”

Lista „30 under 30” to inicjatywa amerykańskiego „Forbesa”. Polska lista jest publikowana po raz piąty, grafika: „Forbes”

Na liście pojawiają się utalentowani przedsiębiorcy, inwestorzy, innowatorzy i menadżerowie, przyszli liderzy biznesu.

W tym roku wyboru dokonano spośród około 600 kandydatów. Najpierw z tego grona wyselekcjonowano 100 pretendentów, a potem 24-osobowa kapituła złożona z przedsiębiorców, inwestorów, branżowych ekspertów i członków redakcji „Forbesa” wyłoniła laureatów.

Nasi absolwenci na liście „30 przed 30”:

  • Diana Koziarska – partner w polsko-amerykańskim funduszu venture capital SMOK Ventures (istnieje od 2019 roku i ma na koncie już 20 inwestycji, m.in. w solarne dachy, system do weryfikacji tożsamości czy platformę dla streamerów gamingowych), współzałożycielka akceleratora ReaktorX dla zaczynających przedsiębiorców, ambasadorka Startup Poland, absolwentka Wydziału Fizyki.
Zdjęcie Diany Koziarskiej

Diana Koziarska

  • Radosław Kulesza, Sebastian Langa, Dawid Leśniakiewicz i Piotr Pełka – założyciele szkoły Giganci Programowania – jednej z największych polskich sieci edukacyjnych, dzieci i młodzież poznają w niej tajniki kodowania, obecnie kursy odbywają się w ponad 120 lokalizacjach (w Polsce, ale także na Słowacji, w Chorwacji, Hiszpanii, Chile i Meksyku). Autorzy książek o kodowaniu dla dzieci i organizatorzy wydarzeń promujących programowanie („Koduj z Gigantami”, „Szkoła z Gigantami”). Absolwenci Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych.
Zdjęcie Dawida Leśniakiewicza, Sebastiana Langi, Radosława Kuleszy i Piotra Pełki

Dawid Leśniakiewicz, Sebastian Langa, Radosław Kulesza i Piotr Pełka

  • Paweł Radziszewski – dyrektor ds. technologii (CTO) w Nevomo (dawniej Hyper Poland) – firmie, która chce zaadaptować istniejące infrastrukturę i połączenia kolejowe na potrzeby kolei magnetycznej magrail, mogącej poruszać się z prędkością 350–550 km/h. Ekspert w dziedzinie aerodynamiki, platform autonomicznych i systemów sterowania. W Nevomo odpowiada za zespół projektujący kapsułę. Wygrywał międzynarodowe konkursy technologiczne (m.in. SAE Aerodesign West w Los Angeles we wszystkich kategoriach), był liderem zespołu, który dwukrotnie znalazł się w finale konkursu SpaceX Hyperloop Pod Competition oraz uczestniczył w grantach badawczo-rozwojowych. Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa.
Zdjęcie Pawła Radziszewskiego

Paweł Radziszewski

Pełna lista „30 przed 30” jest dostępna w papierowym wydaniu „Forbesa” i na stronie forbes.pl