Strona www.pw.edu.pl powstała w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020).
Executive MBA prowadzony przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej znalazł się ex aequo na trzecim miejscu zestawienia najlepszych programów MBA w Polsce.
Nasza Uczelnia została sklasyfikowana w 11 dyscyplinach oraz dwóch obszarach nauki – Engineering and Technology oraz Natural Science. W pięciu dyscyplinach awansowaliśmy, tyle samo utrzymało pozycję, a jedna powróciła do zestawienia.
Nasza uczelnia po raz kolejny znalazła się w zestawieniach dziedzinowych Times Higher Education obejmujących niemal 1500 uczelni z 97 państw i terytoriów. PW obecna jest w czterech spośród jedenastu obszarów tematycznych rankingu. W każdym utrzymaliśmy ubiegłoroczną pozycję.
Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) to międzynarodowe zestawienie uczelni w dyscyplinach naukowych (w tym roku jest to 55 dyscyplin) z pięciu dziedzin: nauk przyrodniczych, medycznych, społecznych, o życiu oraz technicznych i inżynierskich.
Nasza Uczelnia zajęła 64. miejsce (wzrost o 5 pozycji) z grona ponad 180 wyższych szkół technicznych z 27 krajów UE, a także Szwajcarii i Norwegii. Ex aequo na tej samej pozycji zostały sklasyfikowane Politechnika Gdańska oraz Politechnika Śląska. Spośród polskich uczelni technicznych wyżej uplasowała się tylko Akademia Górniczo-Hutnicza (48. miejsce).
W najnowszej edycji rankingu Politechnika Warszawska, podobnie jak w roku ubiegłym, znalazła się w przedziale miejsc 1201–1500. Jednocześnie uczelnia uzyskała wyższą liczbę punktów w porównaniu do poprzedniego roku.
Na najnowszych listach World’s TOP 2% Scientists znalazło się 77 przedstawicieli Politechniki Warszawskiej. To aż 18 osób więcej niż w ubiegłym roku. Zestawienie jest przygotowywane przez Stanford University we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies.
Nasza uczelnia została sklasyfikowana na miejscach 901-1000 w najnowszej edycji rankingu szanghajskiego, czyli Academic Ranking of World Universities (ARWU). Jest to taka sama pozycja, co w roku biegłym.
W drugiej edycji rankingu QS uwzględniającego uczelnie europejskie Politechnika Warszawska awansowała z miejsca 211. na 208. To trzeci wynik wśród polskich uczelni: za Uniwersytetem Warszawskim (96. miejsce) i Uniwersytetem Jagiellońskim (120. miejsce).
W opublikowanej w czerwcu najnowszej edycji rankingu Best Global Universities (2024–2025), prowadzonej przez U.S. News, PW zajęła 946. miejsce na świecie i 5. wśród polskich instytucji.