Opublikowano: 02.02.2023 17:36

Nagroda dla PW w konkursie „Samorządowy lider cyfryzacji”

Nagrodę dla PW odebrali prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju oraz dr inż. Janusz Stańczak, dyrektor Centrum Informatyzacji

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Nasza Uczelnia została doceniona za projekt pn. „Transformacja cyfrowa PW”.

Zadania realizowane w ramach tej koncepcji mają ułatwić codzienną pracę i naukę na Politechnice, rozbudować zakres usług udostępnianych szerokiej liczbie odbiorców, skrócić i uprościć obieg procesów.

– Przez stopniowe przekształcanie i modernizację usług oraz infrastruktury IT nasza Uczelnia dostosowuje się do wszechobecnej cyfryzacji, tak aby dzięki temu być bardziej konkurencyjną na rynku i lepiej oraz płynniej dopasowywać się do potrzeb odbiorców – zaznacza dr inż. Janusz Stańczak, dyrektor Centrum Informatyzacji PW.

Najważniejsze zadania w ramach projektu pn. „Transformacja cyfrowa PW” to wdrożenie systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, uruchomienie modułu praktyk w systemie USOS, uruchomienie centralnego zapotrzebowania na zakupy w systemie SAP, wdrożenie systemu do zarządzania relacjami z partnerami zewnętrznymi, budowa wirtualnego środowiska pracy, nauki i dydaktyki opartego o narzędzia Microsoft oraz rozszerzenie dostępu do sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

– Cyfryzacja to niezwykle ważny obszar funkcjonowania każdej nowoczesnej uczelni, co znajduje odzwierciedlenie w „Strategii Rozwoju Politechniki Warszawskiej do roku 2030” – mówi prof. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju. – Cieszę się, że nasze dotychczasowe działania i ambitne plany zostały docenione w konkursie „Samorządowy lider cyfryzacji”. Jestem przekonany, że będzie to dodatkowa motywacja do wdrażania kolejnych rozwiązań.

W konkursie „Samorządowy lider cyfryzacji” nagradzane są jednostki sektora finansów publicznych z województwa mazowieckiego, które mają wyróżniający dorobek w obszarze zastosowań nowoczesnych technologii cyfrowych i systemów informacyjno-komunikacyjnych. W tym roku konkurs odbył się po raz szósty. Przyznano w sumie dziewięć nagród, po trzy w każdej z trzech kategorii: I – Poza horyzonty (za innowacyjne wdrożenia w zakresie publikacji danych przestrzennych), II – Ponad codzienność (za innowacyjne rozwiązania w zakresie e-usług dla mieszkańca) oraz III – Wbrew przeszkodom (za innowacyjne projekty dla dowolnego obszaru tematycznego), a także pięć wyróżnień. Politechnika Warszawska została doceniona w kategorii III – Wbrew przeszkodom. Więcej informacji o konkursie na stronie geodezja.mazovia.pl