Opublikowano: 17.11.2023 18:34

Konferencja naszych studentów nominowana w konkursie StRuNa

European Young Engineers Conference (EYEC) ma szansę na nagrody w ogólnopolskim konkursie dla Studenckiego Ruchu Naukowego. Konferencja, organizowana przez Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi”, jest nominowana w kategoriach projektowych.

Zdjęcie auli z uczestnikami konferencji EYEC 2023 podczas jednej z prezentacji

W ramach ostatniej konferencji odbyła się jedna sesja posterowa oraz trzy sesje plenarne, fot. EYEC

Nasi studenci zgłosili do konkursu jedenastą edycję konferencji dla młodych inżynierów i naukowców zajmujących się różnymi dziedzinami związanymi z inżynierią chemiczną i procesową. Wydarzenie odbyło się w dniach 17-19 kwietnia 2023 roku na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW. W konferencji uczestniczyło 56 studentów i doktorantów, w tym 21 z zagranicy. Wzięli oni udział w jednej sesji posterowej oraz trzech sesjach plenarnych. Przy pomocy plakatów i prezentacji prezentowali wyniki swoich badań. Wydarzenie uświetnili swoimi wykładami uznani naukowcy z całego świata: prof. Sotiris E. Pratsinis (ETH Zürich, Szwajcaria), prof. Jörg Vienken (TH Mittelhessen, Niemcy), prof. Magda H. Barecka, (Northeastern University, Boston, Stany Zjednoczone), dr Rasa Keruckiene (KTU, Litwa).

EYEC jest jedną z najstarszych konferencji studenckich w Polsce. Od początku przyświeca jej jedno założenie – EYEC ma być przestrzenią od studentów i dla studentów, umożliwiającą stawianie pierwszych kroków w karierze naukowej w przyjemnych i profesjonalnych warunkach. Przez jedenaście edycji konferencji udało się nawiązać wiele znajomości między uczelniami, a niektórzy z pierwszych uczestników odwiedzają wydarzenie już ze swoimi dyplomantami i studentami. Więcej informacji o konferencji z 2023 roku, a także zbliżającej się edycji i edycji wcześniejszych można znaleźć na stronie www i Facebooku.

W konkursie StRuNa Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej „Venturi” jest w gronie nominowanych w kategorii Projekt Roku 2023. Nominowane w niej zespoły walczą też o o statuetki w siedmiu kategoriach tematycznych: StRuNa-Tech 2023, StRuNa-Science 2023, StRuNa-Med 2023, StRuNa-Human 2023, StRuNa-Art 2023, StRuNa-Eko 2023 oraz Konferencja Roku 2023. Wszystkich konkursowych kategorii jest w tym roku 12. Laureatów poznamy 18 listopada 2023 roku podczas Gali Finałowej.