Wszystkie wydarzenia

Wykład: TOPTECHNIKA - Applied AI: Outstanding Opportunities and Challenges

14.02 godz. 14:00

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, ul. Koszykowa 75, sala 329

Centrum Studiów Zaawansowanych PW we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zapraszają na wykład prof. Artura W. Dubrawskiego z Carnegie Mellon University (USA) dotyczący zastosowań sztucznej inteligencji.

Prof. Dubrawski interesuje się inteligentnymi systemami, które są użyteczne i mają sens ekonomiczny oraz szukaniem sposobów ich efektywnego budowania i wdrażania. W swojej pracy naukowiec skupia się na zastosowaniach tych systemów w świecie rzeczywistym, obecnie w obszarach zdrowia publicznego, bezpieczeństwa żywności, bezpieczeństwa jądrowego. Obejmuje to badanie nowych algorytmów uczenia maszynowego i struktur danych w celu ułatwienia modelowania probabilistycznego, analizy predykcyjnej, interaktywnej eksploracji i zrozumienia danych.

Więcej informacji o wykładzie na stronie www.csz.pw.edu.pl.