Wszystkie wydarzenia

VII Konferencja Polskiego Towarzystwa Spektrometrii Mas

02.09 godz. 10:30 − 06.09 godz. 17:00

Gmach przy ulicy Rektorskiej 4

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej oraz Polskie Towarzystwo Spektrometrii Mas.

Celem wydarzenia jest rozwijanie relacji i kontaktów pomiędzy jednostkami badawczymi, badawczo-wdrożeniowymi oraz przemysłowymi, a także umożliwianie wymiany doświadczeń pomiędzy doświadczonymi oraz młodymi badaczkami i badaczami stosującymi technikę spektrometrii mas w ramach prac realizowanych w obszarze różnych dyscyplin naukowych.

Do udziału zaproszone są środowiska naukowe, studenci, absolwenci szkół wyższych i przedstawiciele przemysłu prowadzący prace badawcze i badawczo-rozwojowe w farmacji, kosmetologii, toksykologii, kontroli jakości żywności, analizie środowiskowej, diagnostyce medycznej i kryminalistyce.

W ramach konferencji zaplanowano dwudniowe szkolenie dla użytkowników spektrometrów mas i technik rozdzielania (tu więcej informacji). Do udziału w nim zachęcamy zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników spektrometrów mas.

Tematy sesji naukowych:

• Metody ilościowe z użyciem spektrometrii mas
  • Szczególne zastosowania wysokorozdzielczych spektrometrów mas
  • Zaawansowane metody analizy danych
  • Obrazowanie z użyciem spektrometrii mas
  • Zastosowanie spektrometrii mas w badaniach „omicznych”
  • Zastosowanie spektrometrii mas w farmacji
  • Zastosowanie spektrometrii mas w diagnostyce medycznej
  • Zastosowanie spektrometrii mas w analizie środowiskowej
  • Zastosowanie spektrometrii mas w kontroli jakości żywności
  • Zastosowanie spektrometrii mas w analizie kryminalistycznej

Rejestracja i więcej informacji o konferencji na stronie 7ptsm.edu.pl.