Wszystkie wydarzenia

Spacer i wykład z cyklu „Modernistyczna przestrzeń Warszawy IN SITU 2024”

01.06 godz. 13:00 − 01.06 godz. 16:00

Gmach Główny PW, pl. Politechniki 1 oraz Kampus Centralny

Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Politechniki Warszawskiej zapraszają na spotkanie z cyklu „Modernistyczna przestrzeń Warszawy IN SITU 2024”.

Prowadzone przez Grzegorza Mikę (absolwenta Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej) spotkania poświęcone są historii i architekturze stolicy widzianej przez pryzmat dawnych i współczesnych obiektów użyteczności publicznej. Pierwsze spotkanie w tegorocznym cyklu odbędzie się w Gmachu Głównym przy placu Politechniki 1 i rozpocznie się od prelekcji na temat projektu i powstania Gmachu Głównego oraz życia i twórczości autora projektu budynku Stefana Szyllera.

Po wykładzie (ok. 1 godz.) przewidziane jest zwiedzanie wnętrz Gmachu Głównego, w tym sali ekspozycyjnej Muzeum Politechniki Warszawskiej, oraz terenu Kampusu Centralnego. Podczas architektonicznego spaceru uczestnicy z bliska przyjrzą się zabytkowym budynkom z pierwszej połowy XX wieku, które są systematycznie odnawiane i rewitalizowane przez naszą Uczelnię.

UWAGA: liczba uczestników ograniczona.

Wstęp wyłącznie po rejestracji. Zapisy odbywają się za pośrednictwem linku na stronie www.1944.pl.

Zbiórka tylko dla osób zarejestrowanych, przed Gmachem Głównym PW od godz. 12.40.