Wszystkie wydarzenia

Otwarcie Pawilonu Wolności w ramach projektu „stawiamy_”

01.07 godz. 12:00 − 01.07 godz. 16:00

Łazienki Królewskie, za budynkiem Ermitażu, przy Agrykoli

Od kilku miesięcy studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej realizują projekt „stawiamy_”, którego zwieńczeniem jest budowa Pawilonu Wolności w Łazienkach Królewskich. Na jego otwarcie zapraszamy 1 lipca 2023 r. o godz. 12.00.

Po wydarzeniu, o godz. 14.00, wykład inauguracyjny pt. „Balancing architectural works and social contributions” wygłosi gość specjalny – architekt Shigeru Ban. Na spotkanie w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii obowiązują zapisy (liczba miejsc ograniczona).

Studenci studiów magisterskich w ramach specjalności A3 – Architektura Technologii i Struktury, Kontekstu i Znaczenia pod okiem doświadczonej kadry architektów, urbanistów i konstruktorów zaprojektowali, a także po raz pierwszy w historii wydziału wybudowali, swój projekt semestralny. Jego tematem przewodnim jest pokój. Z Pawilonu Wolności, który wyraża solidarność z Ukrainą, będzie można korzystać do końca września. Inicjatorką projektu i koordynatorką specjalizacji jest prof. Anna Wierzbicka.

Projekt ma charakter cykliczny, jest też częścią międzynarodowej konferencji pt. „Architektura Wyzwań – Odbudowa Ukrainy”, organizowanej przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie i Narodowy Instytut Dziedzictwa (3-4 lipca 2023 r.)

Więcej informacji o otwarciu Pawilonu Wolności na Facebooku, a o projekcie na Instagramie.