Wszystkie wydarzenia

Konferencja "Działalność naukowa - niedoceniany czynnik rozwoju cywilizacyjnego Polski"

02.12 godz. 11:00 − 02.12 godz. 14:00

Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Sala Senatu oraz online

Zapraszamy na konferencję "Działalność naukowa - niedoceniany czynnik rozwoju cywilizacyjnego Polski".

Obrady będą poświęcone niedocenianiu w naszym kraju działalności naukowej jako istotnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego, które wyraża się m.in. skrajnym rozdźwiękiem między wzrostem zamożności Polski a nieproporcjonalnie niskimi nakładami na działalność naukową. Rozdźwięk ten jest wyrazem realnej polityki naukowej prowadzonej od kilku dekad, praktycznie niezależnej od zmieniających się politycznych barw władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Program konferencji:

• Przedstawienie dokonań Instytutu Problemów Współczesnej Cywilizacji z okazji 25-lecia jego działalności (prof. Józef Lubacz)
  • Przedstawienie głównych tez związanych z przedmiotem konferencji (prof. Marian Szczerek)
  • Dyskusja panelowa
    moderator: prof. Zbigniew Marciniak
    uczestnicy:
    – prof. Roman Cieślak, rektor Uniwersytetu SWPS
    – minister Wojciech Murdzek, sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Edukacji
    – prof. Marcin Pałys, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego
    – Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich
    – prof. Marek Ratajczak, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  • Dyskusja z udziałem uczestników konferencji

Konferencję organizuje Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie konferencji