Wszystkie wydarzenia

Inauguracja projektu HAŁAS :W CENTRUM

15.03 godz. 18:00

Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego 4

Zapraszamy na inaugurację drugiej edycję Projektu :W CENTRUM - przedsięwzięcia organizowanego m.in. przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Tym razem tematem przewodnim wszystkich działań jest hałas. Celem projektu jest dostrzeżenie i zrozumienie miejskiego hałasu jako zjawiska psychofizycznego, społecznego, kulturowego i ekonomicznego, a przede wszystkim – przestrzennego.

Harmonogram wydarzenia:

• otwarcie wieczoru,
  • wykład inauguracyjny, który wygłosi dr Joanna Jurga, prowadząca badania nad wpływem bodźców zmysłowych na poczucie bezpieczeństwa w przestrzeni,
  • wystąpienia gości,
  • prezentacja programu projektu HAŁAS :W CENTRUM,
  • zakończenie części oficjalnej,
  • rozmowy kuluarowe.

W panelu dyskusyjnym weźmie udział m.in. prof. Krystyna Solarek – Prodziekan ds. Nauki i Rozwoju Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, kierowniczka Katedry Urbanistyki i Gospodarki Przestrzennej WAPW oraz Specjalności Urbanistycznej AiU2 „Miasto jako miejsce do życia”.

W kolejnych tygodniach odbywać się będą wykłady i warsztaty, a nasi studenci Wydziału Architektury będą pracować nad własnym projektem.

Organizatorzy: Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Główny partner tegorocznej edycji: Grupa Saint Gobain.

Partnerzy: Stowarzyszenie Komfort Ciszy, Firma Doradcza Who Will Save The Planet, m.st. Warszawa.

Więcej informacji o inauguracji projektu na Facebooku