Przejdź do treści
Rodzaj zawartości
Obraz
Na zdjęciu: dr hab. Renata Rybakiewicz-Sekita oraz mgr inż. Roman Gańczarczyk

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej definiują na nowo możliwości elektroniki organicznej

Zespół naukowców z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej opracował pierwszy ambipolarny Organiczny Tranzystor Elektrochemiczny (OECT) na drodze elektropolimeryzacji zdolny do pracy w środowisku wodnym. Niekonwencjonalna technologia zastosowana przez naukowców umożliwia wytworzenie cienkich, hydrofilowych warstw półprzewodzących bezpośrednio w kanale tranzystora.
Obraz
Na zdjęciu uczniowie podczas zajęć w laboratorium chemicznym

Innowacyjna edukacja chemiczna w praktyce

Jak skutecznie uczyć chemii? Poprzez doświadczenie! Właśnie na tym opiera się współpraca Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku. W ramach porozumienia uczniowie nowo utworzonej klasy z innowacją mają szansę zdobywać wiedzę w warunkach rzeczywistego laboratorium akademickiego.

Trzy badaczki z PW tworzą narzędzie CellSphereMultiFlow

W ramach grantu na prototyp naukowczynie z Politechniki Warszawskiej chcą wytworzyć narzędzie CellSphereMultiFlow, dzięki któremu możliwe będzie odwzorowanie kluczowych cech organów ludzkich w warunkach laboratoryjnych, wraz opisem metodyki jego użytkowania. Proponowane narzędzie pozwoli uzyskać niemożliwy do osiągnięcia, przy stosowaniu obecnie znanych metod hodowli komórkowych, stopień zaawansowania badań in vitro.