Strona www.pw.edu.pl powstała w ramach projektu „Politechnika Warszawska Ambasadorem Innowacji na Rzecz Dostępności”, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020).
Już po raz trzeci grupa z Politechniki Warszawskiej oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odwiedza Dychów, żeby zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. W tym roku w projekcie uczestniczą 42 osoby.
Politechnika Warszawska zawarła umowę z firmą DNV Poland – polskim oddziałem wiodącego na świecie towarzystwa certyfikującego i ciała doradczego, działającego m.in. w przemyśle energetycznym czy morskim. Celem umowy jest współpraca w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej oraz magazynowania energii.
Wyobraź sobie, że możesz wytwarzać energię elektryczną i ciepło na własne potrzeby i nie musisz już polegać na sieci elektroenergetycznej. Taki system chce opracować i zbudować dr inż. Olaf Dybiński z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej.
Czy uczelniany budynek może być samowystarczalny energetycznie? Nasi naukowcy realizują projekt, który ma to sprawdzić. Pilotażowa instalacja znajdzie się na dachu gmachu Wydziału Inżynierii Materiałowej.