Geoinformatyka
Program studiów obejmuje łączenie wiedzy i umiejętności z zakresu informatyki, grafiki komputerowej oraz szeroko rozumianych nauk geoinformacyjnych (m.in. geodezji i kartografii). Dzięki temu dowiesz się, jak kreować innowacyjne produkty geoinformacyjne (mapy cyfrowe, modele przestrzenne, geoportale, aplikacje lokalizacyjne i nawigacyjne, programy automatyzujące pozyskiwanie danych o powierzchni Ziemi). Nauczysz się stosowania standardów z zakresu informacji geograficznej oraz zapewnienia efektywnej komunikacji w interdyscyplinarnych zespołach projektowych.
To pierwszy w Polsce taki kierunek na uczelni technicznej i pierwszy tego typu kierunek o profilu praktycznym. Zajęcia prowadzą specjaliści z firm informatycznych i geoinformatycznych. Każdy student realizuje praktykę zawodową w firmie informatycznej lub geoinformatycznej, po której bardzo często ma już zagwarantowane zatrudnienie.
Odnajdziesz się w przedsiębiorstwach geodezyjnych i kartograficznych, informatycznych i geoinformacyjnych albo firmach i instytucjach wykorzystujących zasoby danych przestrzennych, m.in w takich sektorach gospodarki jak telekomunikacja, energetyka, bankowość i ubezpieczenia, geomarketing, bezpieczeństwo i obronność, turystyka, logistyka i transport, ochrona środowiska, planowanie przestrzenne, geologia i leśnictwo. Możesz też pracować w administracji państwowej i samorządowej, m.in. w ramach służby geodezyjnej i kartograficznej, a także założyć własną działalność gospodarczą, np. w formie innowacyjnych spółek start-up.
7 semestrów