Przejdź do treści

Opublikowano: 06.09.2023 13:17

Zapraszamy na VII Dzień Popularyzacji Matematyki

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale na większość obowiązują zapisy

Co roku prawdziwe tłumy odwiedzają Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, by przekonać się jak ciekawa może być królowa nauk. VII Dzień Popularyzacji Matematyki odbędzie się 14 września.

Na wydarzenie zapraszamy uczniów szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki. W programie bogata oferta wykładów i warsztatów, na które obowiązują indywidualne zapisy.

Na uczestników czekają także inne atrakcje, m.in. Matematyczny Escape Room, gra terenowa Logiczno-Matematyczne Labirynty Kampusu czy gra internetowa RAMAI. 12 pytań z różnych dziedzin wiedzy, a w uzyskaniu odpowiedzi pomoże lub przeszkodzi sztuczna inteligencja. Dla najlepszych przygotowano małe nagrody.

Nie zabraknie interaktywnej wystawy kultowych komputerów, konsol i gier wideo, a także modeli wielościanów wykonanych przez ich pasjonata, nauczyciela matematyki.

Więcej informacji o wydarzeniu (w tym szczegółowy program i zasady rejestracji) można znaleźć na stronie dpm.mini.pw.edu.pl oraz na Facebooku.

Podobne tematy: