Opublikowano: 01.08.2023 10:37

Zamieszkaj w akademiku! Akcja kwaterunkowa dla nowych studentów

W przypadku pytań, zachęcamy do kontaktu z Komisjami Kwaterunkowymi

Osoby, które właśnie dostały się na studia na Politechnice Warszawskiej, mogą ubiegać o miejsce w akademiku. Składanie wniosków trwa od 1 do 15 sierpnia i odbywa się online – przez Elektroniczny System Kwaterowania Studentów.

Nasza Uczelnia dysponuje dziesięcioma akademikami: dziewięcioma w Warszawie i jednym w Płocku. Budynki znajdują się w różnych miejscach, przede wszystkim w okolicach innych politechnicznych obiektów. Dzięki temu komunikacja miedzy miejscem zamieszkania a studiowania może być szybka i wygodna.

Szczegółowe informacje o akademikach PW, w tym o lokalizacji, liczbie miejsc, pokojach czy wyposażeniu znajdziecie w Informatorze o Domach Studenckich.

Jak przyznawane są miejsca w akademikach?

W pierwszej kolejności pod uwagę brana jest sytuacja materialna nowego studenta. Żeby skorzystać z tego kryterium, do wniosku trzeba dołączyć odpowiednie dokumenty – zaświadczenia z urzędu skarbowego oraz oświadczenia, które pozwalają wykazać trudną sytuację materialną.

Drugim w kolejności kryterium jest adres zamieszkania – kluczowe są tu kody pocztowe, dzięki czemu można stwierdzić, jak daleko od Politechniki mieszka osoba wnioskująca.

Harmonogram, regulamin, cennik oraz instrukcja wypełniania wniosku są dostępne na stronie poświęconej kwaterunkowi.

Za kwaterunek studentów na PW odpowiadają… studenci. Jeśli macie pytania, kontaktujcie się z Komisjami Kwaterunkowymi.

Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku, żeby być na bieżąco ze szczegółami akcji kwaterunkowej dla nowych studentów.