Opublikowano: 05.09.2022 09:42

VI Dzień Popularyzacji Matematyki na PW

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, ale na niektóre wykłady i warsztaty obowiązują zapisy

Matematyka jest użyteczna i fascynująca, a wszystkie pogłoski o jej trudności i nudzie należy włożyć między bajki. Już 15 września 2022 roku przekonają się o tym uczestnicy wydarzenia, które organizuje nasz Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Na VI Dzień Popularyzacji Matematyki zapraszamy uczniów szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki.

W programie imprezy mamy kilkadziesiąt zajęć matematycznych oraz związanych z zastosowaniami matematyki. To wykłady i warsztaty o różnorodnej tematyce i różnym poziomie trudności, przygotowane przez matematyków i popularyzatorów z całej Polski. Dzięki nim uczestnicy będą mogli pogłębić swoją wiedzę matematyczną oraz dostrzec szerokie zastosowania królowej nauk w fizyce, informatyce oraz w naukach technicznych.

W ofercie wykładów coś dla siebie znajdą zarówno matematyczni erudyci, jak i ci zaciekawieni matematyką jako rodzajem intelektualnej rozrywki. Prowadzący opowiadać będą m.in. o grach wideo, wirtualnej rzeczywistości, czwartym wymiarze, paradoksach, a nawet o związkach matematyki z muzyką i medycyną. Warsztaty będą z kolei okazją, by niemal namacalnie dotknąć matematycznych zjawisk w laboratorium komputerowym lub sali ćwiczeniowej.

Podczas wydarzenia nie zabraknie gier, łamigłówek i konkursów, projekcji filmów matematycznych, wystaw i prezentacji. Uczestnicy będą mogli zagrać w gry komputerowe i planszówki, a także zmierzyć się z zadaniami olimpijskimi. Zaplanowano również zajęcia specjalnie dla nauczycieli matematyki i spotkania w języku angielskim.

Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny. Na niektóre wykłady i warsztaty obowiązują zapisy.

Więcej informacji o VI Dniu Popularyzacji Nauki (w tym szczegóły na temat programu i rejestracji) na stronie dpm.mini.pw.edu.pl oraz na Facebooku.