Opublikowano: 01.08.2023 08:39

Studia II stopnia na PW, czyli w drodze po tytuł magistra

Możecie wybierać spośród aż 72 kierunków

Czas na zapisy na studia magisterskie! W naszej ofercie są kierunki stacjonarne (po polsku i angielsku) oraz niestacjonarne (w trybie zjazdowym i przez Internet), w Warszawie i Płocku. Rejestracja trwa do 28 sierpnia lub 11 września.

Studia stacjonarne

55 – tyle kierunków przygotowaliśmy dla osób zainteresowanych studiami stacjonarnymi II stopnia. Jest w czym wybierać. Kandydaci mają do dyspozycji 50 kierunków prowadzonych w Warszawie (z czego aż 18 w języku angielskim) oraz 5 kierunków w Płocku – w tamtejszej Filii Politechniki Warszawskiej. Uwaga, za niektóre studia po angielsku obowiązuje dopłata.

W ofercie są dwie nowości: urban planning (na Wydziale Architektury) oraz inżynieria środowiska (w Filii PW w Płocku).

Zapisy odbywają się internetowo – przez system IRK. W przypadku studiów w Warszawie trwają od 1 do 28 sierpnia (w tym czasie trzeba też uiścić opłatę rekrutacyjną), a wyniki zostaną podane do 15 września. Dla studiów w Płocku terminy są inne. Dla rejestracji i wniesienia opłaty to 1 sierpnia – 11 września, a dla ogłoszenia wyników – do 22 września.

Uwaga, żeby zacząć studia, trzeba dostarczyć wymagane dokumenty. Ostateczne terminy i miejsca ustalają Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne, więc sprawdzajcie strony www Wydziałów PW.

Ciekawi informacji? Dowiedz się więcej o:

Studia niestacjonarne

Zainteresowani studiami niestacjonarnymi? Mamy dla Was 17 kierunków prowadzonych przez Wydziały w Warszawie (z czego 3 w trybie na odległość – przez Internet) oraz 5 w Filii PW w Płocku. Wszystkie te studia są płatne.

Co trzeba zrobić, żeby się dostać? Dopełnić wszystkich formalności. Rejestracja odbywa się przez system IRK i zaczyna się 1 sierpnia. Do 28 sierpnia należy się zapisać i uiścić opłatę dla kierunków warszawskich, a do 11 września – dla płockich. Wyniki poznamy do 15 września (Warszawa) i 22 września (Płock). Potem będzie czas na zapłacenie czesnego za pierwszy semestr.

Zapraszamy po szczegółowe informacje o:

Uwaga, pamiętajcie o dostarczeniu wymaganych dokumentów. Kiedy i gdzie to zrobić? Ustalają to Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne, więc sprawdzajcie strony www Wydziałów PW.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej o studiach przez Internet, odwiedzajcie stronę Ośrodka Kształcenia na Odległość.