Przejdź do treści

Opublikowano: 22.07.2024 11:00

Sportowcy z PW z medalami Akademickich Mistrzostw Polski 2024

Sportowcy z PW zdobyli medale AMP w 9 dyscyplinach, fot. Magdalena Seredyńska/Uniwersytet Szczeciński

Za nami kolejny sezon AMP. Przez ostatnie miesiące zawodnicy z uczelni z całej Polski rywalizowali o jak najlepsze wyniki i miejsca na podium. Dla reprezentantów Politechniki Warszawskiej skończyło się to 13 medalami w łącznej klasyfikacji.

Akademickie Mistrzostwa Polski to najważniejsza impreza dla uczelnianych sesji AZS – zwieńczenie sezonu przygotowań i startów. Zawodnicy walczą o indywidualne sukcesy, a te przekładają się na miejsca uczelni, które reprezentują. Liczy się tu więc każdy wynik i każdy zdobyty punkt.

W tym roku w klasyfikacji generalnej AMP (czyli punktowej i obejmującej wszystkie typy uczelni) Politechnika Warszawska zajęła 7. miejsce, wśród uczelni technicznych była 4. Najlepsza okazała się Politechnika Gdańska. W klasyfikacji medalowej PW uplasowała się na pozycji 16., a wygrała Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Nasi sportowcy zdobyli medale w 9 dyscyplinach: 3 złote, 2 srebrne i 8 brązowych.

• Wiktor Tworzydło – judo, kategoria +100 kg

Męskie reprezentacje z PW stanęły także na podium w klasyfikacjach drużynowych w trójboju siłowym (2. miejsce) i snowboardzie (3. miejsce) – te medale nie są jednak uwzględniane w łącznej klasyfikacji medalowej. Docenić trzeba również reprezentacje, które w klasyfikacjach drużynowych swoich dyscyplin wywalczyły miejsca zaraz za podium: szachy (4. miejsce), wspinaczkę sportową (4. miejsce, mężczyźni), żeglarstwo (4. miejsce) i judo (5. miejsce).

Warte wspomnienia są drużyny w siatkówce kobiet, piłce ręcznej mężczyzn oraz unihokeju, które wzięły udział w finałach AMP.

Wszystkie wyniki i zestawienia są dostępne na stronie AMP.

Inne sportowe sukcesy

Na arenie lokalnej – w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza – reprezentacja Politechniki wywalczyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, za Uniwersytetem Warszawskim.

Poza cyklem zawodów akademickich warte wspomnienia są starty naszej sekcji trójboju siłowego w mistrzostwach Polski juniorów (3 medale) oraz mistrzostwach polski seniorów, 8. miejsce w mistrzostwach Europy w aerobiku sportowym oraz udział naszej sekcji koszykówki w rozgrywkach III ligi.