Przejdź do treści

Opublikowano: 03.02.2025 13:13

Porozumienie dla przyszłości wodoru i paliw syntetycznych

Obraz
Podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju technologii wodorowych i paliw syntetycznych

29 stycznia 2025 r. podpisano porozumienie o współpracy na rzecz rozwoju technologii wodorowych i paliw syntetycznych. Dokument sygnowali przedstawiciele ORLEN S.A., Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku oraz Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Z ramienia PW podpis pod porozumieniem złożyła prof. Renata Walczak, Prorektor PW ds. Filii w Płocku.

Dokument o współpracy podpisano podczas XXXI Sympozjum Chemia 2025 organizowanego przez firmę BMP roku w Politechnice Warszawskiej Filii w Płocku. To kolejny krok w kierunku rozwoju polskiej nauki i przemysłu chemicznego, który przyczyni się do budowy nowoczesnej, ekologicznej energetyki wodorowej i produkcji paliw syntetycznych. 

Partnerzy skupią się na wymianie wiedzy eksperckiej w zakresie efektywności energetycznej i procesowej produkcji paliw syntetycznych. Kluczowym elementem porozumienia jest także realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych oraz kształcenie przyszłych specjalistów w tych nowoczesnych dziedzinach. 

Ze strony Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku za współpracę odpowiadają prof. Janusz Zieliński oraz prof. Grzegorz Makomaski. Ich zadaniem będzie koordynowanie działań oraz wspieranie inicjatyw badawczych i edukacyjnych w ramach nowego partnerstwa. Podpisane porozumienie otwiera nowe możliwości zarówno dla studentów, jak i naukowców. Dzięki współpracy z ORLEN S.A. oraz Akademią Górniczo-Hutniczą, uczestnicy projektu będą mieli szansę zdobywać wiedzę i doświadczenie w innowacyjnych obszarach technologii przyszłości.

Na zdjęciu: podpisanie porozumienia o współpracy na rzecz rozwoju technologii wodorowych i paliw syntetycznych