Opublikowano: 14.07.2023 16:36

Porozumienia między Politechniką Warszawską a koreańskimi instytucjami

Prorektor PW ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski oraz Prezydent KATECH Seung-Sik NA

Nasza Uczelnia będzie współpracować z jednostkami badawczymi z Korei Południowej: Koreańskim Instytutem Technik Motoryzacyjnych (KATECH), Koreańskim Instytutem Rozwoju Technologii (KIAT), Narodowym Uniwersytetem Kyungpook (KNU) i Narodowym Uniwersytetem Pusan (PNU). Listy intencyjne w tej sprawie w imieniu PW podpisał Prorektor ds. Nauki prof. Mariusz Malinowski.

Obszary wspólnych działań PW i Koreańskiego Instytutu Technik Motoryzacyjnych (KATECH) koncentrować się mają na technologiach wykorzystywanych w pojazdach samochodowych (automotive technology), a także elektromobilności i półprzewodnikach dla motoryzacji.

Listy intencyjne z Koreańskim Instytutem Rozwoju Technologii (KIAT), Narodowym Uniwersytetem Kyungpook (KNU) i Narodowym Uniwersytetem Pusan (PNU) zakładają współpracę w zakresie technologii przemysłowych oraz promowanie działań badawczo-rozwojowych poprzez szkolenia i wyjazdy pracowników z branż zaawansowanych technologicznie (high-tech industries). Współpraca ma obejmować różne sektory przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem technologii elektrycznych, elektronicznych, informacyjno-telekomunikacyjnych oraz zaawansowanych materiałów i komponentów.

Porozumienia zostały podpisane 13 i 14 lipca 2023 roku podczas wizyty koreańskiej delegacji w Warszawie na Forum Biznesu Korea – Polska.

Przedstawiciele koreańskich partnerów gościli także na Politechnice Warszawskiej, gdzie przedstawili swoje instytucje, zwiedzili naszą Uczelnię i wysłuchali poświęconych jej prezentacji oraz rozmawiali z naukowcami z PW.