Opublikowano: 26.10.2021 08:40

Politechnika Warszawska w Polskiej Unii Metrologicznej

Deklaracja przystąpienia do współpracy w ramach Polskiej Unii Metrologicznej (PUM), fot. T. Maślona

Realizacja wspólnych projektów badawczych oraz identyfikacja i łączenie potencjału aparatury naukowej i zespołów badawczych – to główne cele Polskiej Unii Metrologicznej. W projekt zaangażowana jest nasza Uczelnia.

Polska Unia Metrologiczna (PUM) rozpoczęła swoją działalność w Lublinie podczas Krajowego Forum Integracji Polskiej Metrologii. Deklarację przystąpienia do Unii podpisało dziesięć podmiotów. Politechnikę Warszawską reprezentował prof. Adam Woźniak, Prorektor ds. Rozwoju.

Poza naszą Uczelnią Polską Unię Metrologiczną tworzą Politechnika Krakowska, Politechnika Lubelska (tam znajduje się biuro), Politechnika Łódzka, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Instytut Metalurgii i Żelaza Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Główny Urząd Miar.