Opublikowano: 30.05.2022 15:09

Politechnika Warszawska na konferencji Defence24 Day

Konferencja odbyła się w dniach 24-25 maja 2022 roku w warszawskim centrum EXPO XXI, fot. CEZAMAT

Za nami jedna z największych w Europie konferencji dotyczących obrony i bezpieczeństwa. Naukowcy z PW prezentowali tam swoje projekty, brali udział w dyskusjach, spotkaniach i debatach. Nasza Uczelnia była jednym z głównych partnerów wydarzenia.

Uczestnicy Defence24 Day mogli zobaczyć dwa projekty Politechniki Warszawskiej: radar do obrazowania powierzchni ziemi XY-SAR Sensor (spółki spin-off XY-Sensing) i demonstrator systemu wspomagania nawigacji (dr. inż. Damiana Gromka z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW). Wydarzenie było także okazją do zapoznania się z możliwościami technologicznymi laboratoriów Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Politechnika była również reprezentowana w części prezentacyjno-dyskusyjnej.

W bloku „Modernizacja wojsk obrony powietrznej” o potencjale współpracy między nauką i sektorem militarnym opowiedział prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju. Natomiast prof. dr hab. inż. Romuald Beck, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych CEZAMAT wziął udział w debacie „Pole walki przyszłości. W kierunku technologii przełomowych i wyłaniających się”. Mówił tam m.in. o narzędziach i możliwościach finansowania produkcji małoskalowej układów scalonych w laboratoriach CEZAMAT-u.

Za organizację obecności Politechniki Warszawskiej na Defence24 Day odpowiadał zespół Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT.

Konferencja odbyła się w dniach 24-25 maja 2022 roku w warszawskim centrum EXPO XXI.

Po pełne podsumowanie udziału PW w wydarzeniu zapraszamy na stronę CEZAMAT-u