Opublikowano: 16.12.2020 09:05

Nasza laureatka Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

fot. www.pw.plock.pl

Małgorzata Grabowska-Panek - Kierownik Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku znalazła się wśród 10 laureatów XXI Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Komisja konkursowa wybrała zwycięzców spośród 107 zgłoszeń. Wyróżniono artystów, społeczników i naukowców. Łączy ich to, że swoją działalnością promują Mazowsze w kraju i za granicą.

Małgorzata Grabowska-Panek to rodowita płocczanka. Jej pasją od najmłodszych lat jest taniec. Zaczynała w Państwowym Ludowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Później dzieliła się swoimi umiejętnościami jako nauczyciel w licznych szkołach i przedszkolach. W 2003 r. została instruktorem i choreografem Zespołu Tańca Ludowego „Masovia”, a od 2013 r. pełni funkcję Kierownika Akademickiego Centrum Kultury Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku.

Pod jej przewodnictwem w 2014 r. zespół otrzymał Nagrodę Marszałka, a w 2017 r. został odznaczony medalem „Pro Mazovia”. Dzięki swojej aktywności i różnorodności programu artystycznego grupa jest wizytówką Płocka i Mazowsza.

Małgorzata Grabowska-Panek za swoją długoletnią działalność na rzecz kultury została również odznaczona Medalem Srebrnym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Więcej o laureatach na stronie www.masovia.pl