Opublikowano: 09.11.2020 17:05

Nasza doktorantka zwyciężczynią XV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych

Karolina Gabor-Siatkowska

Językową rywalizację wygrała Karolina Gabor-Siatkowska, na co dzień związana ze Szkołą Doktorską nr 3.

Tegoroczna olimpiada dla studentów uczelni technicznych odbyła się w formie wirtualnej. W finale uczestnicy przystąpili do dwuetapowego wyzwania, w ramach którego musieli przedstawić swoje prezentacje i odpowiedzieć na związane z nimi pytania, a także omówić wybrane zagadnienie związane z techniką i problemami współczesnego świata.

Prezentacja naszej doktorantki dotyczyła Internetu rzeczy (Internet of Things -  Möglichkeiten, Perspektiven, Zeitverwaltung). Z puli pytań reprezentantka PW wylosowała temat dotyczący różnorodnych współczesnych metod pozyskiwania energii (die Energien von morgen).

To nie pierwszy występ Karoliny Gabor-Siatkowskiej w konkursie organizowanym przez Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach – tegoroczne zwycięstwo poprzedziło zajęcie drugiego miejsca we wcześniejszej edycji olimpiady.

Jako uczestniczka Szkoły Doktorskiej nr 3 Karolina Gabor-Siatkowska zajmuje się tematyką związaną z informatyką, biometrią i metodami data mining. Doktorantka szczególnie skupia się na problemie wspomagania wczesnej diagnostyki chorób neurodegeneracyjnych przy użyciu eye trackerów, które służą m.in.do badania ruchów oka i zachowania się źrenicy.